Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
24 квітня розпочався Всесвітній тиждень імунізації, який проводять, щоб нагадати про важливість щеплень для захисту людей, а особливо дітей, від інфекційних хвороб.
Про те, що таке імунізація, для чого вона потрібна та від яких захворювань необхідно вакцинуватись, в етері ГІТу розповіла завідувачка відділу імунопрофілактики Волинського ОЦКПХ Беата Серватович.
«Імунізація — це процес, коли людині вводять вакцину і у відповідь на це у неї виробляється імунітет і вона стає несприятливою до певних інфекційних захворювань», — пояснює пані Беата.
Саму вакцину представляє собою препарат, як каже медикиня, що містить незначну кількість вбитих мікроорганізмів чи вірусів, які в подальшому сприяють формуванню імунітету.
Вона пояснила, як відбувається процес подальшого захисту організму:
«В організмі людини, яка отримала щеплення, виробляються готові антитіла. При подальшій зустрічі з цими вірусами або бактеріями, вже готові антитіла їх захоплюють, тому ті не здатні викликати або взагалі не викличуть захворювання у важкій формі».
В Україні затверджено 10 обов'язкових профілактичних щеплень проти:
Ці вакцини є безкоштовними і щеплення можна отримати, звернувшись до свого сімейного лікаря.
Беата Серватович каже, що основну частину вакцин діти отримують до двох років:
«У перший день після народження, вони отримують вакцинацію від гепатиту В та туберкульозу в пологовому будинку, яка є одноразовою. Надалі до року діти отримують вакцинацію від кашлюку, дифтерії, поліомієліту, правця, гемофільної інфекції і продовжують вакцинуватись від гепатиту В».
Надалі щеплення проводяться періодично: в 16 років дитина отримує повторну бустерну дозу вакцини від дифтерії і правцю, а у дорослому віці кожні 10 років — вакцину АДП-М, яка містить в собі зменшену кількість цих антигенів.
Також пані Беата звертає увагу на необхідність періодичної вакцинації проти COVID-19 людям, які знаходяться у групі ризику через вік (діти та люди похилого віку), наявність хронічних та ендокринних захворювань, цукрового діабету, захворювань дихальних шляхів.
Усю інформацію стосовно імунізації можна дізнатися на сайтах Міністерства охорони здоров'я України, Національного порталу з імунізації та Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Попередній допис
©2024 uaGit
Коментарі