У Волинському ТЦК та СП розповіли, що Постановою Кабміну від 16 травня 2024 №560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Порядок набирає чинності одночасно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 р. № 3633-ІХ, але не раніше дня її опублікування. Коментуючи цей Закон (див. тут і тут), ми повідомляли, що його нормами передбачено затвердження такого порядку.

Цей Порядок визначає зокрема порядок вручення повісток.

Повістки мають право вручати:

 • представники ТЦК та СП;
 • представники структурних підрозділів районних, міських
 • держадміністрацій (військових адміністрацій);
 • представники виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних рад;
 • представники підприємств, установ, організацій — на території підприємств (установ, організацій) та в місцях виконання працівниками робіт (обовʼязків);
 • представники відповідного підрозділу розвідувальних органів,
 • Центрального управління або регіональних органів СБУ (тільки резервістам та військовозобовʼязаним, які перебувають в зазначених органах на військовому обліку).

1. Під час вручення повістки здійснюється фото- і відеофіксація із застосуванням технічних приладів та засобів фото- та відеофіксації представником ТЦК та СП або поліцейським.

2. У період проведення мобілізації уповноважені представники ТЦК або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу.

3. Постановою Кабміну від 16 травня 2024 №560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період.

4. Право на перевірку військово-облікового документа у резервістів та військовозобовʼязаних під час мобілізації надається представникам ТЦК та СП, уповноваженим вручати повістки.

Перевірка військово-облікового документа у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років може здійснюватися:

 • у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України - представниками органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів
 • Держприкордонслужби;
 • за місцем проживання, роботи, навчання, у громадських місцях, громадських будинках та спорудах, місцях масового скупчення людей, на пунктах пропуску (блок-постах) — уповноваженими представниками

1. Під час перевірки військово-облікового документа разом з документом, що посвідчує особу, уповноважений представник ТЦК та СП або поліцейський здійснює фото-і відеофіксацію процесу предʼявлення та перевірки документів iз застосуванням технічних приладів та засобів фото-та відеофіксації. У разі, коли під час перевірки військово-облікового документа встановлено, що особа перебуває на військовому обліку в розвідувальних органах, то процес фото- і відеофіксації предʼявлення такими особами документів не здійснюється.

2. Застосування технічних приладів і технічних засобів, що мають функції автоматичної фото- та відеофіксації, уповноваженими представниками ТЦК та СП визначається Міноборони, а органами та підрозділами поліції - МВС.

3. Постановою Кабміну від 16 травня 2024 №560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Також у пункті 41 зазначено, що належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) ТЦК є:

 • у разі вручення повістки — особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки, а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;

у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку:

 • день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
 • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних;
 • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.