Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Під час воєнного стану в Україні військовозобов'язані зобов'язані проходити військово-лікарську комісію (ВЛК) раз на рік.
Що загрожує за ігнорування вимоги, чи потрібно чоловікам самостійно йти до ТЦК СП і проходити ВЛК та кого можуть оштрафувати на 17 тисяч гривень, у коментарі сайту ТСН.ua розповіла адвокатка Марина Бекало.
За чинними нормами профільного законодавства, в період дії правового режиму воєнного стану строк дії довідки ВЛК з висновком щодо придатності до військової служби становить один рік.
Водночас нормами не передбачений обов'язок військовозобов'язаних і резервістів самостійно з'являтися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) для проходження ВЛК після спливання строку дії її висновку.
“Військовозобов'язаний не буде автоматично вважатися порушником або “ухилянтом”, адже ТЦК та СП, які відповідальні, зокрема, за ведення військового обліку, мають викликати військовозобов'язаних повісткою для проходження ВЛК”, — розповіла Марина Бекало.
Адвокатка нагадала, що Постановою Кабінету міністрів України № 560 від 16 травня 2024 року затверджені види повісток залежно від мети, за якою особа викликається до ТЦК та СП, а саме:
Отже, повістка в такому разі має містити відомості про те, що метою виклику до ТЦК та СП є проходження ВЛК.
“У разі нез'явлення за повісткою для проходження ВЛК без поважних причин військовозобов'язаний нестиме адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 17 тисяч гривень”, — зазначила Марина Бекало.
За її словами, якщо під час перевірки представниками ТЦК та СП в публічному місці або на блокпості військово-облікового документу та звіряння з відомостями, що містяться в електронному реєстрі “Оберіг”, виявиться, що строк дії висновку ВЛК вже скінчився, то в такому разі це буде підставою для вручення повістки військовозобов'язаному до ТЦК та СП для проходження ВЛК.
©2024 uaGit
Коментарі