Жителям Любешівської громади доводилося їхати понад 100 км, аби лікувати хвороби сечового міхура, адже в місцевих медзакладах не було потрібного обладнання.

«Багато патологій люди змушені були лікувати на обласному рівні, оскільки не можна було до кінця обстежити пацієнта — наприклад, банальний цистит», — розповідає лікар-уролог Любешівської багатопрофільної лікарні Максим Коваль.

Один з таких пацієнтів — житель Любешева Василь Літвінчук. Коли з виходом на пенсію в нього почалися проблеми зі здоров’ям, для діагностики йому кілька разів довелося їхати в Луцьк. Та зараз чоловік уже має змогу лікуватися недалеко від дому. Ось що громада для цього зробила.

Нове обладнання допомагає виявити камінь чи пухлину

Любешівський селищний голова Олег Кух зазначає, що якісні медичні послуги завжди були одним з пріоритетів розвитку громади:

«Розуміємо, що пацієнти хочуть отримати на базовому рівні дійсно якісні послуги незалежно від того, де перебувають — чи це велике місто, чи віддалене село. Для цього необхідні фахівці та, звісно, нормальне обладнання, яке дає можливість лікарям реалізовувати свої професійні навички».

Любешівська громада є однією з десяти громад-учасниць Проєкту USAID «Говерла» у Волинській області. Тому тут одразу визначилися — потрібна допомога саме з сучасним медичним обладнанням.

«Ми потребували цистоскопічної стійки. У нас уже два роки працює лікар-уролог, і в цьому напрямку він хоче розвиватися та надавати якісну медичну допомогу», — каже директор Любешівської багатопрофільної лікарні Сергій Герець.

Уролог Максим Коваль розповідає, що основними перевагами цистоскопічної стійки є можливість детально розглянути будь-яку патологію сечового міхура. Наприклад, можна виявити камінь або пухлину, чи навіть те, що не бачать інші методи обстеження, як-от КТ чи УЗД.

«Це дає можливість для постановки діагнозу та майбутнього плану лікування цього пацієнта. Також можна взяти біопсійний матеріал», — додає лікар.

Лікар-уролог та новий цистоскоп, який надав Проєкт USAID «Говерла». Фото з сайту громади

Для роботи з обладнанням додатково проходити навчання не потрібно. За словами Максима, з першого року навчання на інтернатурі лікарі-урологи обов’язково вчаться методів діагностики. До того ж вебінарів і літератури по ендоскопії зараз вистачає, тому навчитися користування цистоскопом можуть у будь-якій лікарні.

Жителі громади тепер можуть лікуватися недалеко від дому

Василь Літвінчук звернувся до лікарні не одразу. Та коли проблеми з сечовим міхуром посилилися, пішов до лікаря Максима. Той поставив попередній діагноз. Але тоді в лікарні ще не було необхідного обладнання, тому пацієнт з Любешева їздив на діагностику та процедури до обласного центру — це було незручно. Проте коли у квітні цього року в Любешеві з’явився цистоскоп, пенсіонеру зробили першу операцію. Зараз чоловік відновлюється.

«Максим Петрович учора мені зробив операцію. Вважай, не боліло», — ділиться місцевий житель Василь.

Василь Літвінчук задоволений лікуванням у рідному Любешеві. Фото: ШоТам

Директор лікарні Сергій Герець зазначає: нове обладнання — це не тільки комфорт для пацієнтів, а й можливість підписати пакет з Національною службою здоров’я. Це допоможе залучати додаткові кошти для подальшого розвитку медичної галузі в громаді.

«Світ не стоїть на місці, тому й ми, й охорона здоров’я маємо постійно рухатись», — підсумовує селищний голова Олег Кух.

Авторка: Олена Леонова