Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Цього року Рожищенський фаховий коледж Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького відзначився незвичним зростанням кількості чоловіків старшого віку серед вступників. Причиною цього, ймовірно, стала війна в Україні, через яку дехто з чоловіків вирішив повернутися до навчання задля отримання відстрочки від мобілізації.
Журналісти ВСН поцікавилися у директора навчального закладу Олександра Давидюка, наскільки правомірним є рішення приймати на навчання чоловіків мобілізаційного віку під 40, які вступають, аби уникнути призову та скільки таких чоловіків вступило до коледжу.
«Ми не ведемо статистику того, якого віку чоловіки вступають у коледж. Такої необхідності немає. А в нас закон не забороняє чоловікам поважного віку вступати у навчальні заклади. Закону ніхто не порушив. На основі чого я мав відмовити людині у вступі у віці 50 років чи у 25 років? Це була би дискримінація. Тому не порушили закону абсолютно», - сказав директор.
Чоловіки старшого віку, котрі вступають до коледжу, обирають різні спеціальності, часто ті, що дозволяють швидко отримати диплом і знайти роботу в мирний час. Проте, основним мотивом вступу для деяких студентів є не стільки кар'єрний розвиток, скільки можливість уникнути участі у бойових діях. Адже навчання у закладах освіти є однією з офіційних підстав для відстрочки від мобілізації.
Ця тенденція підкреслює напругу та страх перед мобілізацією, з якими стикаються українські чоловіки під час війни. Водночас, це викликає запитання щодо етичності таких рішень і впливу на якість навчального процесу. Чи дійсно ці люди зацікавлені у навчанні, або ж це просто спосіб уникнути призову? Суспільство та освітні установи зіткнулися з необхідністю знайти баланс між потребами оборони країни та правом кожної людини на навчання.
Хоча зростання кількості чоловіків старшого віку серед студентів є явищем тимчасовим, воно відображає глибокі соціальні зміни, викликані війною.
Журналісти ВСН поцікавилися у пресофіцерки Волинського ТЦК та СП Уляни Кравчук, чи проводять перевірки вступників-чоловіків у навчальні заклади області.
За її словами, такі перевірки ведуться компетентними органами. Якими саме – пресофіцерка побажала залишити у таємниці.
©2024 uaGit
Коментарі