Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Міністерство освіти і науки заявило, що освітяни не отримають надбавок за роботу в небезпечних умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я під час COVID-19. Адже на це не враховані видатки у державному та місцевих бюджетах.
Про це повідомляє 24 канал.
Про це йдеться у відповіді МОН на звернення Профспілки працівників освіти і науки щодо додаткової надбавки в розмірі 50% посадового окладу вчителів.
Так, у Міносвіти повідомили, що реалізація запропонованої пропозиції щодо встановлення освітянам додаткової надбавки в розмірі 50% ставки за роботу в небезпечних умовах праці потребуватиме суттєвих додаткових витрат.
«За інформацією Міністерства фінансів, зазначені видатки у державному та місцевих бюджетах на 2021 рік не враховані», – зазначили у МОН.
Водночас у Міністерстві освіти і науки додали, що встановлювати такі доплати і надбавки до заробітних плат мають право керівники закладів у межах фонду заробітної плати, який затверджений в кошторисах доходів і видатків.
«Так, працівникам закладів освіти для компенсації за роботу в небезпечних умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я директором може бути установлена надбавка за складність і напруженість у роботі у розмірі до 50 відсотків ставки заробітної плати», – відповіли в МОН.
Окрім того, у МОН повідомили, що відомство зверталось до регіональних Департаментів освіти і науки з рекомендацією спрямовувати залишки освітньої субвенції на забезпечення проведення дистанційного навчання та преміювання вчителів. Зокрема, встановлення їм надбавок.
«Місцеві органи виконавчої влади можуть самостійно приймати рішення щодо встановлення стимулюючих виплат педагогам», – відповіли в МОН.
До слова, уряд минулого року ухвалив постанову про збільшення виплат освітянам. Так, вчителі вже з 1 січня 2021 року отримали на 20% більшу зарплату. Водночас з грудня 2021 року зарплати педагогів збільшаться ще на 8,3%.
©2024 uaGit
Коментарі