Принц Філіп, чоловік Єлизавети II, пішов з життя 9 квітня 2021 року. Герцогу Единбурзькому було 99 років.

Причину смерті у Букінгемському палаці не називають. Він помер вранці у Віндзорському замку, повідомляє BBC.

Раніше було відомо, що самопочуття чоловіка дуже погіршилось і його терміново госпіталізували до лікарні короля Едуарда VII. Протягом деякого часу герцог Единбурзький лікувався й обстежувався там, йому також зробили операцію на серце.Проте лікарі не змогли зарадити хворобі.

З глибоким сумом Її Величність королева оголошує про смерть свого коханого чоловіка, Його Королівської Високості принца Філіпа, герцога Единбурзького. Його Королівська Високість мирно помер сьогодні вранці у Віндзорському замку, – йдеться в заяві палацу.

Довідково:
Філіп був єдиним сином принца Андрія й онуком короля Греції – Георга I. Родовід принца також вказує, що він був правнуком данського короля Кристіана IX й праправнуком англійської королеви Вікторії. Під час навчання у коледжі, Філіп познайомився із своєю майбутньою дружиною Єлизаветою ІІ, а вже у 1946 році попросив у короля дозволу одружитись з спадкоємицею престолу.

Перед укладенням шлюбу він перейшов в англіканство, відмовився від усіх своїх попередніх титулів й можливостей, аби його нащадки носили його прізвище. У пари – четверо дітей, вісім онуків і 10 правнуків.

Принц Філіп пройшов на Військово-морському флоті всю Другу світову війну й отримав після неї звання старшого лейтенанта. Закінчивши службу на флоті, йому було присвоєно звання командора. 10 червня 2021 року йому б виповнилось 100 років.