Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Лікар Олександр Карловський розповів, у чому полягає головна відмінність між імунітетом від COVID-19, сформованим природнім шляхом після перенесеної хвороби, та імунною відповіддю після вакцинації.
Про це повідомляє УНН.
«Вакцина працює на основі єдиного шиповидного білку. Тому після вакцинації конкретно лише до нього виробляються антитіла. Якщо ж людина перехворіла COVID-19, то формується повноцінний імунітет природним шляхом. Також тут важливі «ворота» входження вірусу: ми колемо вакцину підшкірно, і антиген іде в регіональні лімфовузли. А якщо ми хворіємо, то ворота інфекції — це дихальні шляхи, і там формується місцевий імунітет, якого немає при вакцинації», — розповів лікар.
Окремо Карловський підкреслив, що повністю згоден з думкою провідного інфекціоніста України Ольги Голубовської, яка не підтримує масову вакцинацію перехворілих на COVID-19.
«Бігти вакцинуватися тим, у кого хоча б шість місяців після хвороби не пройшло, не варто», — переконаний лікар.
Він зауважив також, що велика кількість антитіл не завжди означає сильний імунітет, але, разом із тим, наявність в організмі імуноглобулінів до коронавірусу свідчить про те, що організм «зустрівся» з хворобою та успішно її подолав.
Додамо, що перевірити наявність імунітету до COVID-19 кожна людина може за допомогою ІФА-тесту на імуноглобуліни (IgG).
©2024 uaGit
Коментарі