Цьогоріч в Україні під час епідемічного сезону грипу очікується поширення штамів B/Washington, H1N1 та H3N2. Проте новий епідсезон грипу не відрізнятиметься появою нових штамів або прогнозами щодо тяжкого перебігу хвороби.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, – повідомляє пресслужба МОЗ.

У 2021–2022 році очікується аналогічний епідемічний сезон грипу, як і минулого року. Очікується циркуляція штамів B/Washington, H1N1 та H3N2. Він не відрізнятиметься появою нових штамів або прогнозами щодо важкого перебігу хвороби.

Зі слів Ігоря Кузіна, минулого року дуже багато людей хворіли на грип і ще більше – отримали або важкий перебіг, або стикнулися з віддаленими наслідками перенесеного захворювання.

З червня ми почали працювати з представниками фармацевтичного сектору для того, щоб виділити для України більшу кількість вакцин. Також зараз проводяться перемовини щодо передачі в межах гуманітарної допомоги за механізмом PIVI безкоштовних вакцин для щеплення лікарів (майже 30 тисяч доз). Ми розраховуємо, що медичних працівників, (принаймні тих, які працюють у «ковідних» лікарнях), ми зможемо вакцинувати від грипу безкоштовно за рахунок гуманітарної допомоги, – сказав Ігор Кузін.

Щодо аптечної мережі, до неї цьогоріч доставлять більшу кількість вакцин, ніж минулого року, – приблизно мільйон доз. Але остаточні кількості, дійсно, будуть регулюватися попитом.

Ігор Кузін також анонсував виробництво вакцини проти грипу від українського виробника. Її поява запланована на перше півріччя 2022 року.