За зверненням ГО «Антикорупційний штаб» Волинська обласна рада створила комісію, яка перевірить скаргу лучанина на побори у перинатальному центрі.

Про це йдеться у дописі на сайті організації.

Експерти ГО «Антикорупційний штаб» отримали скаргу мешканця Луцька Романа Ващука щодо ставлення до його дружини у пологовому відділенні.

14 липня 2021 року дружина пана Романа поступила до пологового відділення «Волинського обласного територіального медичного об'єднання захисту материнства і дитинства» Волинської обласної ради (Луцького перинатального центру).

Лікарка Наталія Петрівна  Нічіпурук попросила пацієнтку купити ряд витратних матеріалів та ліків, а саме: оглядові рукавички (придбали 7 пар), стерильні пелена (4 шт.), Амніоти. Все це повинно бути в лікарні зі слів менеджера НСЗУ (тел. 1677). Пацієнтка купила все з цього списку, хоча, за її свідченнями, все це має бути в лікарні, адже входить до переліку безкоштовних медичних послуг пакету «Вагітність і пологи», «Амбулаторна медична допомога» і відповідно оплачується Національною службою здоров'я України.

В подальшому в палату завітав лікар-анестезіолог Олег Миколайович Явтушенко. Оглянув пацієнтку і спитав, чи будуть купувати набір. Вона погодились. Лікар наполіг сходити з ним разом в аптеку (аптечний пункт №11, аптеки № 41 ТОВ «Сальве (Здорова родина)». В аптеці аптекарка склала в пакет все необхідне, і лікар пішов, навіть не показавши, що в пакеті. Озвучили до оплати 957 гривень. Запропонували розрахуватись готівкою, чоловік пацієнтки відмовився та попросив чек, але в ньому виявилось лише 369 гривень. Аптекарка пояснила, що один набір не вписаний (набір B. Braun зі слів аптекарки), бо він не на балансі, а якби був на балансі, був би дорожче. Написала від руки на чекові 588 грн. Докази проплати транзакції в банку у нас також наявні. Сума – 957 гривень.

15 липня 2021 року пацієнтка Ангеліна Ващук обстежувалась після пологів у лікаря-анастезіолога Олега Миколайовича Явтушенка, який працює в Волинській обласній медичній асоціації материнства і захисту дитинства Волинської обласної ради (Луцький перинатальний центр). Під час огляду він після пологів вимагав 1350 грн за епідуральну анестезію. При цьому варто зазначити, що пацієнтка вже оплатила її вартість у сумі 900 грн.

Відповідно до частини другої статті 49 Конституції України, держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безкоштовно.

Експерти ГО «Антикорупційний штаб» звернулись до Волинської обласної ради. Наразі їм повідомили про створення тимчасової комісії, яка дослідить згадані події.