Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Сказав – зробив. Прийняв закон – виконав. Дав слово – стримався. Так формується довіра до влади. Так ліквідується управлінська розмазня. Прошу не плутати її у ліберальній владі.
Ліберальний підхід – це якраз єдність слова та справи. Це єдність принципу та його реалізації. Це наказ його виконання та відповідальність за результат – в одному.
Ліберал не може роздавати обіцянки, планувати зі стелі, а потім ігнорувати провал. Мовляв, так вийшло. У такому разі він порожній. Жодного відношення до лібералізму його дії не мають.
Ліберал неспроможна приймати закони, які мають чіткої оцінки, як вони виконуватимуться, яких наслідків приведуть. Інакше він трепло. Жодного відношення до лібералізму такі закони не мають.
Ліберал не може розраховувати на те, що, як за помахом чарівної палички, всі контролери, поліцейські, митники, податківці, чиновники стануть чесними, порядними та відповідальними лише тому, що прийнято черговий закон про нові податки. Інакше він утопіст, а утопія – це не те саме, що свобода вибору і відповідальність за нього.
На думку Костянтина Швабія, експерта Growford Institute, незаконне відшкодування ПДВ в Україні перевищує $1,5 млрд. на рік.
На думку Данила Гетьманцева, голови комітету Верховної Ради, державний бюджет на рік недоотримує від митниці ~$1,8 млрд.
Як зазначають інсайдери податкових органів, річні надходження від бурхливого грального бізнесу у 2021 р. навряд чи перевищать... $10 (ДЕСЯТЬ!) доларів.
У 2021 році Державна служба фінансового моніторингу (ДРФМ) направила до правоохоронних органів 1 170 справ. Операції можуть бути пов'язані з відмиванням грошей та скоєнням кримінального злочину. Сума – ₴103,2 млрд. (~$3,7 млрд.). Поки що ДСФМ заблокувала скромну суму ₴72,7 млн. (~$2,6 млн.), тобто мізер порівняно із заявленими нібито порушеннями. Домовляються?
Не минуло й три місяці, як суд наклав арешт на 100% акцій заводу «Більшовик». Він був проданий за ₴1429 млн. ($55 млн.). Було багато шуму та понтів. Вийшов економічний та репутаційний пшик. Передмовляються?
В Україні в рейтингу небезпеки для економіки України перші місця займають суди (89 балів із 100), гроші (86 балів), митниця (84 бали, податки (82) та фінансова система (81 бал)).
Логічно, розумно, ліберально було б сконцентрувати ресурси, енергію та всю силу держави на вирішення саме цих проблем. Саме ці сфери – зяючі дірки, через які щорічно країна не отримує десятки мільярдів доларів.
Але немає. Влада має інші пріоритети. Вони поставили на вуха країну запровадженням РРО, розрахунково-касових апаратів. Вони загрожують мікро- та малому бізнесу карами та штрафами. У списку загроз для економіки України ФОП – на десятому місці. За шкалою від «0» до «100» (максимальна загроза) вони отримали лише 13 балів. Коли ліквідовані головні, основні джерела небезпеки для економіки, можна взятися за вирішення проблем з ФОПами. Але ж ні... Фіскали, вишибали заганяють простих підприємців у сірій економіці підвали.
©2024 uaGit
Коментарі