У селі Річиця через відмову від вакцинації проти COVID-19 від роботи відсторонять фельдшера місцевої амбулаторії Олександра Кіпеня. Рішення вступає в силу 1 лютого. Представниця громадської організації «Доста Україна» на Волині Ольга Германюк організувала зустріч мешканців трьох сіл, які обслуговує амбулаторія, із  представники місцевої влади з Ковеля і з ратнівської лікарні.

На зустрічі 26 січня пролунали заклики перекрити трасу Ковель-Брест, якщо фельдшера таки відсторонять, пише ІА «Конкурент»

Як розповів Олександр Кіпень, від щеплення він відмовляється через особисті переконання.

Олександр Кіпень
Олександр Кіпень

«Це моя позиція і я маю на неї право», – каже фельдшер.

Розповідає, що ніколи не робив тест на коронавірус, бо за час пандемії жодного разу не хворів.

«Люди звертаються постійно. Я звик допомагати. Що не знаю – завжди питаю в колег, досвід якийсь є, але кожна людина – загадка, тому просто ніколи не буває», – розповідає Олександр.

Зауважує, що він не підбурює місцевих мешканців на протести і розуміє рішення місцевого керівництва.

Вакансія лікаря у Річицькій амбулаторії вільна. Саме приміщення збудоване нещодавно і в ньому передбачена квартира для лікаря – дві кімнати, кухня, ванна і навіть службове авто. Проте у віддалене поліське село ніхто їхати не хоче.

«Доктор Саша» – саме так звикли називати місцеві Олександра Кіпеня. Він працює вже тридцять років. І за цей час, як розповідають жителі, напевно, не знайдеться такої людини, яка була б незадоволена його роботою. А звертаються до нього жителі аж трьох сіл – Річиця, Мельники-Річицькі та Піски-Річицькі.

Місцева жителька Світлана розповідає, що люди не уявляють, що будуть робити, якщо Олександр не буде працювати.

«Навіщо його в людей забирати, якщо він потрібен нам? Він душу вкладає в людей. Він працює мало не цілодобово. Чесно: я навіть не знаю, скільки він спить. Якщо його заберуть, то де ж та турбота про людей, про яку всі говорять? Він прекрасний фахівець – нам і сімейного лікаря не треба. Відкриває двері і до всіх завжди з посмішкою. А зайдіть в Ратне: якщо прийшли з температурою, то втікатимуть від вас», – розповідає Світлана.

Дуже болюче сприймають звістку про відсторонення й колеги. Зокрема, медсестра Людмила каже, що Олександр врятував не одне життя, тому людям без нього буде дуже важко.

«Мені «пощастило» захворіти на ковід вже вдруге, хоча я вакцинована, а Саша у нас тримається весь цей час. Йому допомагає стійка віра в Бога. Його підтримують люди, бо він дійсно допомагає: вислухає, підтримає, порадить, полікує. А в період цієї пандемії він врятував не одне життя», – каже Людмила.

Тво директора КП «Ратнівський центр первинної медичної допомоги» Людмила Терещук переконує, що про проблему знає, бо до неї звертаються місцеві мешканці з проханням посприяти у зміні рішення відсторонення Олександра від виконання своїх обов’язків. Проте, стверджує, проти закону піти не може, адже на неї будуть накладені великі штрафні санкції.

«Я теж за те, щоб Олександр працював. Я ставлюся до нього з повагою, хоча він не лікар, а фельдшер, але він те село тягне. Проте проти закону піти не можу. У районі таких медиків шестеро, ми всіх попередили завчасно», – наголосила Людмила Терещук.

Зазначимо, що Наказом Міністерства охорони здоров’я від 04.10.2021 № 2153 затверджено Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням.

Лікарка каже, що в районі є проблема з сімейними лікарями. Наразі з 19 – 9 з підтвердженим ковідом. Також чотирьом лікарям уже понад 70 років і мало молодих кадрів.

«У Річицькій амбулаторії є службові квартира і автомобіль, але немає лікаря. Працюємо над цим, даємо оголошення, але знайти медика не вдається. Не хочеться бути голослівною, але двічі в місяць будемо намагатися направляти лікаря для прийому хворих. Мені теж людей шкода, але їм доведеться добиратися до районного центру», – каже лікарка.

Проте людей обурює таке рішення, адже до Ратного – 35 кілометрів, а транспорт їздить не так часто. Особливо важко буде людям старшого віку та тим, у кого малі діти, адже на таку поїздку на прийом до лікаря потрібно буде витратити цілий день.

До слова днем раніше, вже зібралися селяни, аби обговорити цю проблему з головою Забродівської ОТГ Миколою Калачуком.

Наразі проблема не вирішена. 

Нагадаємо, лідера антивакцинаторів 37-річного львів’янина Остапа Стахіва із ГО «Доста Україна» підозрюють у діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади. 18 листопада 2021 року Стахіва суд арештував Стахіва до винесення вироку, однак згодом він вніс 998,8 тис. грн і тепер може перебувати на волі, однак не може покинути Україну.

Раніше Служба безпеки України повідомила, що заблокувала антиукраїнську мережу, яка під кураторством Росії розробляла плани захоплення влади. Під антивакцинальними гаслами намагалися дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в країні.

У середу, 26 січня, сайт Tvoemisto.tv з посиланням на речника Львівської обласної прокуратури повідомив, що судова експертиза визнала Стахіва психічно здоровим та цілком осудним.

У справі Остапа Стахіва ще триває слідство, справу планують передати до суду до кінця березня. За інкримінованими йому статтями Остапу Стахіву загрожує від 5 до 10 років тюрми.

Також нагадаємо, у 2014 році у Ратному  близько 500 місцевих жителів перекривали міжнародну трасу Е85, вимагаючи повернути військових та припинити мобілізацію.

У селі Річиця діє Українська православна церква Московського патріархату.