Кремль підготував масштабну ракетну кампанію до того, як президент України Володимир Зеленський представив свою мирну пропозицію з 10 пунктів на саміті G20 15 листопада. 

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Неможливість розпочати таку масовану атаку в короткий термін свідчить про незацікавленість Кремля у створенні передумов для переговорів з Україною, відзначили аналітики.

Зеленський повторив, що Україна буде вести переговори з росією, якщо Кремль повністю виведе свої війська з України, відновить територіальну цілісність України, а також забезпечить покарання за військові злочини серед інших положень щодо ядерної, енергетичної та продовольчої безпеки.

“Ймовірно, кремль навмисно спланував масштабний ракетний удар по Україні в очікуванні виступу Зеленського на саміті G20, враховуючи, що багатоспрямована ракетна кампанія вимагає значної військової підготовки”, — йдеться у звіті.
“Офіційний наратив кремля навколо саміту G20 додатково підтверджує незацікавленість росії в перспективі мирних переговорів з Україною. Президент росії володимир путін не з'явився на саміт, а натомість підписав численні укази про надання почесних звань окупованим росією містам України”, — йдеться в аналітичному звіті.

Речник путіна Дмитро Пєсков і міністр закордонних справ росії Сергій Лавров заявили, що росія продовжить “спеціальну військову операцію” в Україні, звинувативши Зеленського в небажанні вести переговори з росією. Лавров назвав умови України “нереалістичними та неадекватними”. Пєсков також підкреслив, що росія все ще розглядає звільнене місто Херсон як столицю окупованої Росією території на Херсонщині.

“А секретар Ради безпеки росії Микола Патрушев повторив оригінальні неправдиві наративи, які використовувалися для виправдання вторгнення, що росія потрібна для захисту Донбасу та що українські “нацисти” не виконали Мінські угоди”, — відзначили аналітики.

У скоординованих ракетних ударах 15 листопада російські військові, ймовірно, використали значну частину наявних у них систем високоточної зброї. Тож у подальшому рф буде змушена уповільнити темп своєї кампанії проти критичної української інфраструктури.

“У Генштабі Збройних Сил України повідомили, що 15 листопада українська ППО збила 73 російські крилаті ракети та всі безпілотники”, — йдеться у звіті (За уточненою інформацією Генштабу ЗСУ від 16 листопада, 77 крилатих ракет, 10 іранських ударних дронів “Shahed-136” та один БпЛА “Оріон” знищили підрозділи Сил Оборони — ред).

Раніше під час скоординованих ракетних ударів росії 10 жовтня українські ППО збили 43 крилаті ракети з 84 і 13 безпілотників із 24, додали аналітики.

Збільшення відсотка збитих в Україні ракет і безпілотників ілюструє покращення української протиповітряної оборони за останній місяць, йдеться у звіті. Український Генштаб пояснив це покращення ефективністю західних систем протиповітряної оборони, відзначили аналітики.

За оцінками ISW, російські сили значно виснажують свої запаси систем високоточної зброї та, ймовірно, будуть змушені уповільнити темп своєї кампанії проти критичної української інфраструктури.

“Російські ракетні удари продовжують становити загрозу для мирного населення України, а заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко заявив, що енергетична ситуація в Україні досить “критична”, — йдеться в аналітичному звіті. Проте пошкодження енергетичної інфраструктури України навряд чи зламає дух українців, враховуючи покращення протиповітряної оборони України та нещодавні наземні перемоги в Херсонській області, зазначили аналітики.