Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
В Україні громадськість збунтувалася проти законопроєкту №8150, який зоозахисники називають "живодерським".
Чому не можна допустити, аби депутати прийняли проєкт закону в ефірі ГІТу розповіла віцепрезидент АЗОУ Марина Суркова.
У нас є закон України про захист тварин від жорстокого поводження, який захищає всіх тварин: і домашніх, і диких, і сільськогосподарських. Автори законопроєкту 8150 хочуть винести з-під захисту цього закону саме сільськогосподарських тварин. Вони аргументують це тим, що в новому законі про ветеринарну медицину, який прийнятий минулого року і вступить в силу через рік після закінчення воєнного стану, там є таке поняття як благополуччя тварин і певні вимоги до нього. Вони кажуть, що прибираючи норми захисту сільськогосподарських тварин з профільного закону про захист тварин від жорстокого поводження, цей захист можна компенсувати законом про ветеринарну медицину, – розповіла вона.
Як повідомляє зоозахисниця, якщо уважно вчитатися у закон про ветеринарну медицину №1206, то можна побачити, що там містяться лише загальні норми до благополуччя тварин:
Наприклад, не можна при поводженні з тваринами завдавати їм зайвого болю. А от саме в законі про захист тварин є чіткі норми. Наприклад, заборонено патрання, обсмалювання, копчення або зняття шкіри з тварини до припинення в неї серцебиття. Така норма, власне, захищає тварин, щоб з них живцем не здирали шкіру. Бували такі випадки на хутрових фермах, де відбувається масовий забій, коли здирали шкуру живцем, а потім тварина приходила до тями без шкіри.
Власне, автори законопроєкту №8150 наразі хочуть прибрати ці норми, які захищали тварин від такого жорстокого знущання.
Також ним передбачається знову дозволити виробництво в Україні фуа-гра, для якого тварин піддають жахливим мукам:
Це вважається делікатесом, але насправді – це просто хвора церозна печінка тварини, яка добувається дуже жорстоким методом. Тварину знерухомлюють, вставляють металевий зонд і проводять насильницьке годування, через яке печінка збільшується і обростає жиром.
Серед іншого, депутати хочуть прибрати із закону "Про захист тварин від жорстокого поводження" пункт про заборону масового знищення безпритульних тварин для депопуляції. Це може призвести до масового винищення безпритульних собак і котів, зазначають зоозахисники.
Зауважимо, що 30 листопада на сайті Президента зареєстрували петицію, що вимагає не допустити затвердження законопроєкту №8150. Станом на 7 грудня вона набрала 26493 голосів із 25 000 необхідних. Тепер петицію має розглянути Президент.
Більше у відео:
Попередній допис
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі