У Волинському національному університеті імені Лесі Українки з нового навчального року започатковують спеціальності «правоохоронна діяльність» та «національна безпека».

Про це розповів ректор університету Анатолій Цьось програмі «Актуально» на 12 каналі.

Цього року у ВНУ імені Лесі Українки відкривають спеціальність «правоохоронна діяльність» на юридичному факультеті.

«Я дуже надіюся, шо це буде хороша спеціальність, тим більше, що є всі необхідні кадри, є хороший досвід підготовки фахівців юридичних спеціальностей», – зазначив очільник вишу.

На факультеті історії, політології і національної безпеки з нового навчального року започатковують спеціальність «національна безпека».

Зараз ми маємо спеціальність «державна безпека» і плануємо її трошки трансформувати в напрямок «національної безпеки». Вона ширша і передбачає підготовку фахівців для громад, установ управління», – пояснив очільник вишу.

Зі слів Анатолія Цьося, на факультеті вже створена відповідна кафедра, там вже є фахівці, які мають досвід підготовки.

Я думаю, що там створені всі хороші передумови, щоб ця спеціальність там розвивалася, пройшла акредитацію, і ми готували хороших фахівців. Тим більше є підписана угода із військкоматом про територіальну оборону, є хороші плани про участь студентів у територіальній обороні, – наголосив Анатолій Цьось.

З його слів, відкривають і дві освітні програми.

У нас є факультет міжнародних відносин, і в його межах буде оголошений набір на освітню програму «регіональна безпека». Це теж цікавий напрямок підготовки. У нас є певна співпраця з польськими університетами», – сказав ректор.

Цьогоріч з’явиться і магістерська освітня програма – «інклюзивна освіта».