У Луцьку працівники департаменту муніципальної варти забирають в людей, які торгують на вулицях овочами, квітами і фруктами, товар. Передають його у зоопарк для годівлі тварин. Стверджують: діють законно. Проте це викликало значне обурення в городян. Вони наголошують: створіть спочатку достатньо місць для торгівлі, не здирайте з пенсіонерів значні суми за торгівлю на ринках – тоді ніхто на вулицях не торгуватиме.

Почалося все з того, що працівники департаменту муніципальної варти Луцької міської ради забрали у пенсіонерки, яка продавала фрукти і квіти на Привокзальному майдані, нехитрий товар.

Відео, як це відбувалося, опублікували у фейсбуці.

Перехожі обурювалися, що в час війни, коли люди ледь виживають і шукають способів заробити кілька гривень до пенсії, муніципали під приводом наведення ладу зі стихійною торгівлею, вилучають вирощене на дачах і городах.

Це відео стало вірусним у волинському сегменті фейсбуку. Користувачі соцмережі висловлювали обурення з таких дій муніципалів.

Згодом департамент муніципальної варти розмістив на своїй сторінці у фейсбуці допис зі світлинами, в якому написав: муніципали діють законно, боротьба зі стихійною торгівлею триватиме й надалі, а вся вилучена сільгосппродукція піде в зоопарк для годівлі тварин.

Дослівно:

Це стихійна торгівля з рук, яку розводять люди, що приїздять в місто з різних віддалених куточків нашої області!!!
Ці люди не йдуть, як виховані, на ринки міста ( Варшавський, Пасаж, Центральний, Лучеськ, Північний, Новий тощо), а, де вийшли там і сільськогосподарську продукцію кинули до продажу.
На Львівській біля смітників на тротуарі, ТЦ Гостинець у траві, вул. Грушевського на зупинці і тд. Є унікали, що лінуються пройти 50 чи 5 метрів у ринок та розмістити товари в межах прилавків. Овочі, сметана, молоко, м'ясо, все з "підлоги".
 За останній місяць надійшло понад 250 звернень на лінію ГШР від мешканців міста припинити таку торгівлю в різних куточках міста (пр.Соборності, Відродження, вул. Молоді, Грушевського, Волі, Ковельській, Львівській, Гордіюк, Кравчука, Глушець). Тому, що люди не можуть пройти, бо в дворах чи на прибудинковій території викидають залишки нереалізованого товару, бо на тротуарах залишають ящики та картон з якого тогували і не прибрали, або розбили/розлили молочні продукти, і таких скарг безліч.
Телефонують адміністрації ринків, де такі продавці ігнорують норми і не йдуть в ринок, а стають просто при входах, на тротуарах чи парковках, чим унеможливлюють рух для інших осіб, що прийшли здійснити покупки, заважають руху транспорту.
Так, ми вилучаємо такий товар згідно ст. 160 КУпАП, який далі передається в зоопарк або на інші потреби, якщо товар має дозвільні документи і може використовуватися для харчування інших осіб.
Так і в подальшому ми будемо це робити та не допускати безладу в нашому місті.
Так, це одна з функцій нашої установи, окрім демонтажів, фіксації порушень ПДР, контролю за благоустроєм, видачею ордерів на земляні роботи, реагування на звернення. І ми будемо виконувати покладені на нас обов'язки.
У кожному місті України є служба, що контролює та не допускає такого безладу, як на фото.
Всім хто хоче заробити кошти шляхом продажу такого товару, будь ласка, ВИКЛЮЧНО В МЕЖАХ РИНКУ.
Шановні гості міста, що приїхали сюди торгувати, поважайте людей у яких гостюєте.
Наголошуємо, в разі виявлення торгівлі не в межах ринків чи відведених для цього місцях вилучення об'єктів торгівлі буде проводитися негайно!

Цей допис ще більше обурив мешканців Луцька.

У коментарях вони наголошують: у Луцьку знищено ринок "Привоз", ринок на Львівській, ринок на вулиці Замковій, пенсіонери не йдуть торгувати на існуючі ринки, бо там потрібно платити чималі кошти за місце, тож іноді все вторговане доведеться віддати. Тим часом у багатьох містах України в мікрорайонах встановили прилавки для торгівлі вирощеною людьми продукцією, і там не борються з пенсіонерами, які у такий спосіб намагаються вижити.