У Луцькій міській раді відбулося перше у 2023 році засідання комісії з питань впорядкування назв вулиць міської територіальної громади.

Про це повідомляє пресслужба Луцькради.

Члени комісії розглянули великий масив питань порядку денного і серед них – результати громадського обговорення пропозицій щодо перейменування топонімів.

Як поінформувала присутніх заступник директора департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради Софія Гула, на громадське обговорення, що тривало 2 місяці, виносилися питання про перейменування у Луцьку 21 вулиці та найменування 2 скверів. Звернення із пропозиціями надходили як на електронну платформу, так і у письмовій формі. Тож на розгляд комісії винесені назви, які здобули найбільшу підтримку громадськості.

Однак у ході обговорення із 21-ї запропонованої назви члени комісії підтримали 17. Зокрема, схвалили пропозиції перейменувати вулицю Петрова на вулицю Ігоря Сікорського, Вахтангова – на Мирослава Скорика, Гончарова – на Костя Шишка, Хакімова – на Миколи Кумановського, Можайського – на Леоніда Каденюка, Короленка — на Олександра Валенти та інші. А от питання щодо перейменування вулиць Струтинської, Туполєва, Чайковського, Лєскова перенесено на наступні засідання.

Члени комісії підтримали пропозицію громадськості дати назви двом скверам у обласному центрі. Так сквер на проспекті Волі може бути найменований сквером Королеви Анни, а зелена зона на вулиці Ковельській – сквером Генерала Владислава Андерса. Відповідні пропозиції комісії будуть підготовлені та внесені на розгляд сесії Луцької міської ради.

Тим часом голова комісії Михайло Щур розповів «Суспільному», що в місті проведуть громадські слухання щодо присвоєння двом вулицям назв на честь двох героїв сьогодення, які загинули під час повномасштабної війни. 

Йдеться про вулицю Волгоградську, яку пропонують назвати на честь бійця Сергія Пянтковського, який народився та жив у Луцьку. Вулицю Чехова хочуть перейменувати на честь командира батальйону "Карпатська Січ", франківця Олега Куцина.

За словами Щура, пропозиції щодо вшанування сучасних полеглих воїнів і найменування вулиць на їхню честь постійно надходять до міської ради, але до сьогодні вирішення цього питання члени комісії відтерміновували.

"Різні розглядалися варіанти. Є позиція що під час війни не варто перейменовувати чи найменовувати на честь героїв, що варто дочекатися закінчення війни. Але є й інша позиція, що процес декомунізації треба завершувати швидше", – сказав Михайло Щур.

Нагадаємо, наприкінці грудня міський голова Ігор Поліщук вніс на розгляд сесії міськради проєкт рішення про перейменування вул. Пушкіна на вул. Вальдемара Пясецького.