Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
У Горохівському психоневрологічному інтернаті запрацювало паліативне відділення для пацієнтів, які не можуть за собою доглядати і люди, які потребують цілодобового догляду.
Про це розповіла Суспільному керівниця закладу Юлія Ковальчук.
Всього на Волині – шість інтернатних психоневрологічних установ. Паліативне відділення наразі є лише у Горохові.
Відділення обладнали функціональними ліжками та протипролежневими матрацами.
«Окрім того, у нас є медичне обладнання. Це монітори спостереження пацієнта, кисневий концентратор, кардіограф», – додає керівниця.
У паліативному відділенні інтернату зараз перебуває 15 підопічних, одне ліжко – в резерві.
«В нас є хворі із захворюваннями і неврологічного характеру, тобто після перенесення ішемічного інсульту. Хворі із серцево-судинними захворюваннями, з новоутвореннями, тобто онкологічними захворюваннями. Ми надаємо допомогу і таким хворим», – розповів завідувач паліативного відділення Володимир Мельник.
Вік пацієнтів – від 30 років. Василь Лук’янчук потрапив у паліативне відділення із загального. Цього місяця чоловіку виповниться 69 років.
«Мені тут добре допомагають, лікують. Доглядають за нами. Я дуже вдячний, що це відділення відкрили. Годують дуже добре, ми задоволені», – говорить пацієнт.
З обласного бюджету на створення паліативного відділення торік виділили 350 тисяч гривень. Цього року додатково виділили майже півтора мільйона гривень. За гроші благодійників облаштували ресурсно-інтеграційний центр. З мешканцями інтернату також працюють психологи.
П’ятеро людей із інтернату за останні п'ять років повернулися до звичного життя в родини.
Зараз у Горохівському психоневрологічному інтернаті проживає 130 мешканців. Це, за словами директорки закладу, люди з інвалідністю першої, другої груп різних захворювань. Із них 15 людей – переселенці із Покровського психоневрологічного інтернату Донецької області.
Попередній допис
©2025 uaGit
Коментарі