Конституційний суд України визнав неконституційним припис Закону України „Про повну загальну середню освіту“, згідно з яким педагогічні працівники, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.

Про це повідомляє пресслужба КСУ.

У вівторок, 7 лютого, на пленарному засіданні Конституційний Суд України ухвалив рішення у справі за конституційним поданням 56 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) приписів абзацу третього частини другої статті 22 Закону України „Про повну загальну середню освіту“.

У ході розгляду справи Конституційний суд визнав, що цим приписом порушено принцип рівності.

«Відповідно до оспорюваного припису, педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років. Цей припис призвів до поділу педагогічних працівників на дві категорії та створив умови для дискримінаційного підходу до однієї із них, а саме поставив у нерівне становище тих педагогів, які досягли пенсійного віку та отримують пенсію. Суд визнав оспорюваний припис Закону України „Про повну загальну середню освіту“ такими, що не відповідає Конституції України», – йдеться у повідомленні КСУ.

Текст рішення та його резюме буде оприлюднено на офіційному вебсайті Конституційного Суду 8 лютого 2023 року.