У січні 2024 року майже втричі менше, ніж у 2022 році.

Про це міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков розповів під час включення в Національний марафон «Єдині новини», пише DailyLviv.com.

Міністр повідомив, що у січні експорт агропродукції відбувався переважно завдяки морським перевезенням і склав 6,7 мільйона тонн. Натомість транзитом пройшло територією Польщі тільки 0,37 мільйона тонн агропродукції, що складає близько 5% від загального обсягу. А у 2022 році Україна експортувала через територію Польщі до 1 мільйона тонн агропродукції на місяць.

Це свідчить про те, що заяви польських аграрних асоціацій щодо перенасичення їхнього ринку – несправедливі.

«Зі свого боку Україна робить все можливе для того, щоб мінімізувати будь-які можливі економічні втрати польських фермерів. Ми вважаємо, що блокада точно грає на руку росії і вона вже це використовує, показуючи, що у нас нібито не все добре з нашою дружньою Польщею. Я нагадаю, що в перші дні повномасштабного вторгнення саме братній польський народ прийняв мільйони українців, що шукали прихистку від війни, а разом з польською владою ми запустили стабільну військову логістику», – зазначив Олександр Кубраков.

За його словами, діалог ведеться на всіх рівнях. Напередодні були проведені термінові перемовини з Яцеком Сєвєрой, головою Бюро нацбезпеки Польщі, щодо неприпустимості блокади кордону, зокрема, пасажирського транспорту.

Фото з відкритих джерел