Поліція Польщі порушила кримінальну справу стосовно фермера, який на акції протесту на кордоні з Україною вивісив на своєму тракторі плакат із закликом до президента рф владіміра путіна «навести лад».

Про це повідомляє польська поліція.

Польські правоохоронці наголосили, що не допустять порушення закону і розпалювання ненависті.

«Негайна реакція польської поліції на демонстрацію обурливих гасел під час протесту фермерів у Водзіславському повіті. Поліція і прокуратура проводять дії в напрямку статті 256.1 Кримінального кодексу», – йдеться в повідомленні.

Стаття, яку згадала поліція Польщі, передбачає штраф або до двох років обмеження чи позбавлення волі за підбурювання до ненависті «на підставі національних, етнічних, расових, релігійних відмінностей».

«Кожен, хто вчиняє дії, мотивовані ненавистю до іншої людини, буде притягнутий до кримінальної відповідальності», – додала поліція.

На плакаті, про який ідеться, було написано: «путін, наведи порядок і в Україні, і в Брюсселі, і з нашими урядовцями». Ситуацію прокоментував глава МВС Польщі Марчін Кервінський, який підтвердив, що проти автора плаката будуть вжиті заходи.