Уряд Польщі хоче спростити систему отримання дозволів на тимчасове проживання для українців.

Про ці зміни розповів міністр Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Польщі Мачєй Дущик, пише naszwybir.pl.

«Ми підготували систему, яка дозволить усім особам з PESEL UKR, отримати дозвіл на тимчасове проживання. Незалежно від того, працюють вони чи не працюють, пенсіонери вони чи студенти, дитина до 6 років чи старше 6 років. Це буде автоматична система, яка за допомогою одного положення змінить статус тимчасового захисту на статус тимчасового проживання», – зазначив чиновник.

Для українців буде створена окрема система отримання дозволів на тимчасове проживання, які не будуть видаватися воєводськими управліннями «де є великі черги», а окремими органами, що має сприяти швидкій видачі дозволів.

Такі особи повинні будуть з 1 липня 2024 року до 30 вересня 2025 року реєструватися на новоствореному електронному порталі та відвідувати управління міст, щоб оформити там необхідні документи. Надалі вони будуть перевірятися Агентство внутрішньої безпеки, Прикордонною службою та поліцією. Перші дозволи на тимчасове перебування видаватимуться з 2025 року і будуть дійсними 3 роки.

«Статус людини юридично зміниться лише тоді, коли вона особисто прийде і забере дозвіл на тимчасове проживання. До цього моменту вона перебуватиме під тимчасовим захистом», – наголосив Дущик.