Щоб зупинити проведення будівельних робіт на вулиці Кафедральній, 4, громадські активісти подали скаргу на бездіяльність поліції до Луцького міськрайонного суду. Засідання відбудеться 8 травня об 11:30 в Луцькому міськрайонному суді за адресою вул. Конякіна, 3. Про це стало відомо з публікації Гостинного двору Прайзлерів  в Інстаграм.

Так 29 лютого члени ГО «Семиярусна гора» зафіксували демонтажні та підготовчі роботи, у зв’язку з чим викликали до Гостинного двору поліцію. На думку, активістів усі ці дії відбувалися з серйозними порушеннями пам’яткоохоронного законодавства. Адже проведення будь-яких будівельних чи підготовчих робіт на пам’ятках архітектури можливе лише за погодження проєктної документації та наявності дозволу від відповідного органу охорони культурної спадщини.

Активісти стверджують:

«У відповідь на запит до Волинської ОДА та Державної інспеції архітектури та містобудування ми з’ясували, що жодна документація на погодження до Волинської ОДА та ДІАМ не надходила. Ба більше, на момент проведення робіт забудовник ще навіть не уклав договору оренди землі з Луцькою міською радою, тож де-факто не мав жодних правових підстав ні для монтажу риштувань, ні для демонтажних робіт».

У відповідь на заяву поліція відмовилася відкривати кримінальне провадження:

«Представники Управління Патрульної поліції у Волинській області протягом 2 годин після прибуття відмовлялися реєструвати повідомлення про кримінальне правопорушення, сприяли представникам забудовника приховати сліди перебування всередині приміщення. Більше того, поліцейські намагалися залякати наших людей притягненням до відповідальності за нібито хибний виклик… згодом ми дізналися, що Луцьке районне управління поліції не відкрило кримінальне провадження, адже у справі нібито бракує складу правопорушення».

З огляду на це активісти самостійно зібрали всі матеріали справи, які свідчать про кримінальне правопорушення, і передали їх в Луцьку окружну прокуратуру та до Офісу Генпрокурора. Вони вимагають притягнути забудовника до відповідальності за ст. 298, 356 Кримінального кодексу України.

У відповідь прокуратура відмовилася задовільнити скаргу, мотивуючи це тим, що «в органiв прокуратури вiдсутнi повноваження щодо проведення перевiрок у порядку нагляду за додержанням та застосуванням законiв, а представництво iнтересів держави в судi здiйснюсться у виключних випадках i в порядку, що визначенi законом». Урешті, остаточну оцінку дій правоохоронних органів дасть суд.

Нагадаємо, Гостинний двір Прайзлерів — це пам’ятка архітектури місцевого значення. 28 грудня 2023 року Виконком Луцької міської ради та забудовник «Любарт ЛТД та Рібас хотелс груп» уклали договір для здійснення державно-приватного партнерства в Гостинному дворі. Уже в січні навколо пам’ятки з’явилися риштування, а наприкінці лютого почалися демонтажні роботи.

За словами міського голови Ігоря Поліщука «реалізація цього проєкту додасть активності в життя нашого Старого міста, зробить його більш привабливим для лучан та туристів, створить нові робочі місця та збільшить податкові надходження в бюджети різних рівнів».