В Україні у рамках "Великого будівництва" зведуть 19 нових сучасних льодових арен, приблизна вартість яких становитиме 5,4 млрд грн.

Про це повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" президент Федерації хокею України (ФХУ) Георгій Зубко.

"Завдяки спільній співпраці Федерації хокею України та координаторів проекту "Велике будівництво" вдалося розробити програму розвитку хокейної інфраструктури в країні. Першочергове завдання – зведення малих арен у кожній області", – повідомив президент ФХУ.

За словами Зубка, майже всі регіони України виявили бажання збудувати льодові палаци. Серед них Луцьк, Ужгород, Полтава, Миколаїв, Запоріжжя, Рівне, Суми, Хмельницький, Житомир, Кропивницький, Черкаси, Чернігів, Тернопіль та інші.

Малі арени будуть розраховані більш ніж на 400 місць. Загальний вигляд буде типовим: арена з вісьма роздягальнями, спеціальні сушарки для форми, спортивний зал, зона для фудкорту зі скляною стінкою (з кафе можна буде побачити те, що відбувається на льоду). По периметру поля буде балкон зі стоячими місцями, розповів він. При цьому додав, що для міст-мільйонників – Києва, Львова, Одеси, Харкова та Дніпра – необхідні нові арени місткістю від 3 до 10 тис. глядацьких місць.

"Під час останнього приїзду до України голови Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха було вирішено, що Україна подасть заявку на проведення зимової Олімпіади у 2030 році. У рамках цієї заявки необхідно побудувати два великі палаци, приблизно на 10 тисяч глядацьких місць", – повідомив Зубко.

За словами голови ФХУ, кожне місто, в якому будуватиметься льодова арена, бере на себе такі зобов'язання: функціонування відділення хокею в ДЮСШ; фінансування 10% від загальної суми будівництва; відведення землі на місцях під будівництво.

За його оцінками, для спорудження однієї малої сучасної тренувальної арени необхідно приблизно 190 млн грн. На реалізацію проєктів планується витратити 90% коштів державного бюджету та 10% – з обласних. Загалом на створення 19 нових сучасних льодових арен буде інвестовано 5,4 млрд грн, із них 4,7 млрд – із державного бюджету.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський, виступаючи у Верховній Раді зі щорічним посланням у середу, 1 грудня, повідомив, що у рамках програми "Здорова Україна" буде збудовано 9 тис. спортивних майданчиків, 19 льодових арен, а також нові палаци спорту.

До слова, виконком Луцької міської ради 30 листопада оголосив спрощену закупівлю інженерно-геологічних вишукувань для виготовлення проєктної документації «Будівництво льодової арени на 450 пос./місць по вул. Глушець, м. Луцьк».

Нагадаємо, на вулиці Глушець в Луцьку розташований Центральний парк культури та відпочинку імені Лесі Українки.

Очікувана вартість інженерно-геологічних вишукувань – 75 тисяч гривень. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій – 9 грудня 2021 року до 00:00 год. Роботи мають бути виконані до кінця 2021 року.