За дорученням голови ОДА Юрія Погуляйка його заступник Ігор Чуліпа зустрівся із польською делегацією у складі подружжя Мацея та Анни Радзівіллів – нащадків княжого роду Радзивіллів Олицьких, та голови Фонду Культурної Спадщини у Польщі Міхала Лашчковського.

 Загальна вартість робіт становить 474 мільйони гривень. Наразі на території родинного маєтку Радзивіллів проводять археологічні роботи, на які із державного бюджету вже виділено 10 мільйонів гривень.

«Вперше за роки незалежності України на території Олицького замку проводяться археологічні роботи. Маємо на меті не лише відновити спільну історичну спадщину України та Польщі, а й створити на Волині потенційний туристичний комплекс», – під час зустрічі зазначив заступник голови ОДА Ігор Чуліпа.

Своєю чергою, Мацей та Анна висловили зацікавленість у відродженні родинного маєтку в Олиці. Подружжя Радзивіллів хоче допомогти українським фахівцям в організації обміну досвідом із реставрації музеїв і замків на прикладі історико-культурних пам’яток Польщі.

"Одне із завдань щодо Олицького замку – дослідити вже наявні споруди: спробувати максимально виявити ті споруди, які мають бути. Нині є підземелля під одним із корпусів замку. Моє припущення, що вони є під усім периметром палацового комплексу, але це потрібно дослідити та зробити так, щоб воно працювало на громаду і всю Україну», – науковець, керівник Волинської археологічної експедиції Інституту археології НАН України Віктор Баюк.
Нагадаємо, у жовтні на Волинь завітали понад 60 науковців, істориків, архітекторів та археологів, які після зустрічі в обласній раді продовжили наукові доповіді в Олиці, а Віктор Баюк у розмові з Юрієм Кресаком розповів докладніше про освоєння коштів на археологічні дослідження в замку Радзивілів.