Служба безпеки України надіслала Кабінету міністрів України звіт щодо контррозвідувального забезпечення об'єктів критичної інфраструктури в електроенергетичній сфері.
Під загрозою відсутності опалення опинилися цілі регіони, які забезпечуються деякими ТЕЦ та ТЕС:
«Одним із негативних явищ під час проходження осінньо-зимового періоду (ОЗП) 2021-2022 є невжиття належних заходів з накопичення вугілля на складах ТЕС/ТЕЦ. Зокрема, станом на 01.12.2021 на складах знаходиться 486,2 тис. тонн вугілля при плановому накопиченні 2632,7 тис. тонн (відхилення – 2146,5 тис. тонн), що у свою чергу свідчить про критичний запас вказаного палива», – сказано у звіті.
Раніше гість спільного етеру ГІТ і Радіо-1 голова Волинського територіального комітету профспілки працівників вугільної промисловості України стверджував, що бажання відповідати європейським трендам про свідоме споживання й екологію не може витіснити інтерес до енергетичної незалежності держави: самі лише АЕС не можуть брати на себе все, а познищувати спроможні шахти й не дозволити працювати тим, які ще здатні, хоча б найближчі пару років ─ злочин проти народу України. Нижче в публікації додаємо відео, де Роман Юзефович за лічені хвилини розповів фактаж про потужності шахти №10 і те, що потрібно розуміти про шахтарську професію.
"У лютому 2021 року блакитне паливо торгували по 199 дол. за тисячу кубометрів на нідерландському хабі. Однак у середині жовтня ціна на ф’ючерси в Нідерландах досягала вже 1960 дол. Сьогодні планка вартості газу тримається в межах від 800 до 900 дол. Причина такого ажіотажу ─ прогнозована потенційна нестача газу для зимового сезону в Європі." ─ пояснює економіст Ярослав Бєлов.
Гість студії ГІТ Олег Попенко наголосив на тому, що уряд насправді не готувався до опалювального сезону, та й, крім того, за всі сім років війни з РФ на, як виявилося, держава постачає вугілля з РФ та купує його у них, а жодного запасного варіанту не відпрацювали. Чому не закупили газ своєчасно? Чому не закупили вугілля, коли ціна була значно менша? Чому мільйони "Нафтогазу" пішли на велике будівництво, а "Центренерго" за два роки стала збиткова?
Волинські шахти вже, на жаль, нічого не врятує, але маємо по Україні ще інші" ─ Роман Юзефович
Попередній допис
Наступний допис
Коментарі