Депутати Луцької міської ради звернуться до Прем’єр-міністра України, Міністра інфраструктури України, в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» щодо збереження Луцької дитячої залізниці.
Про це інформують на сайті Луцькради.
Текст звернення подаємо без змін:
Починаючи з вересня 2020 року Луцька дитяча залізниця не працює. На даний час територія не обслуговується, занедбується, а майно руйнується.
Лучани звикли до дитячої залізниці: за 66 років своєї роботи вона стала не просто одним із закладів позашкільної освіти, а й однією з атракційних родзинок міста, виховала не одне покоління юних залізничників, перевезла сотні тисяч дітей та їх батьків. Луцька міська рада неодноразово зверталася до Кабінету Міністрів України, АТ «Укрзалізниця» та її структурних підрозділів щодо збереження майнового комплексу Луцької дитячої залізниці та продовження її функціонування за призначенням. Відповідно до останньої відповіді товариства від 22.04.2021 № Ц-4/6-88/2143-21, на засіданні Комісії з непрофільних активів АТ «Укрзалізниця» 19.03.2021 розглядалося питання віднесення Луцької дитячої залізниці до непрофільних активів товариства, однак питання було відкладено для подальшого обговорення. Таке листування триває понад 9 місяців, проте, чіткої відповіді про план подальших дій, жодних кроків щодо вирішення зазначеного питання досі не здійснено, термінів не визначено. Варто зазначити, що дане питання є одним із головних пріоритетів міської влади. Крім того, воно викликає значний суспільний резонанс. Активні мешканці проводять акції на підтримку Луцької дитячої залізниці, де висловлюють сподівання та вимоги щодо продовження її функціонування. З метою збереження даного унікального об’єкту, продовження його використання за призначенням, Луцька міська рада готова прийняти комплекс споруд та матеріальних цінностей Луцької дитячої залізниці за адресою м. Луцьк, вул. Шопена, 14а на баланс Луцької міської територіальної громади, взяти його в оренду, чи розглянути інші варіанти співпраці. Просимо якнайшвидше вирішити дане питання з метою підготовки дитячої залізниці до нового сезону та початку роботи у літньо-осінній період.
Довідково:
Луцька дитяча залізниця була відкрита у листопаді 1954-го року. Вагони – польського виробництва 60-х років минулого століття. Приміщення станції збудоване лучанами на початку 50-х років. Площа, яку займає залізниця, близько двох з половиною гектарів. У зв’язку з карантином залізниця у 2020 році не працювала.
У вересні минулого року колектив Луцької дитячої залізниці повідомили про новий штатний розпис та скорочення працівників.
У листопаді «Укрзалізниця» повідомила листом міську раду, що не може передати у комунальну власність міста Луцьку дитячу залізницю та дві станції. В «Укрзалізниці» пропонують місту розглянути можливість придбати або взяти в оренду дитячу залізницю та станцію.
У грудні 2020 року п'ятьох із дев'яти працівників перевели на інші посади в «Укрзалізниці», а 514 дітей повідомили, що занять в гуртку юних залізничників більше не буде. Луцькрада розпочала перемовини та листування з «Укрзалізницею» щодо подальшої долі дитячої залізниці.
У березні 2021 року Луцький міський голова Ігор Поліщук повідомив, що із «Укрзалізницею» вдалося домовитися з головою правління «Укрзалізниці» Володимиром Жмаком про купівлю і передачу місту всього майнового комплексу у найближчі два місяці. 17 березня стало відомо, що Кабмін підтримав дострокове припинення повноважень голови правління Укрзалізниці Володимира Жмака. Обов’язки голови правління АТ «Укрзалізниця» тимчасово покладені на члена правління УЗ Івана Юрика.
Коментарі