Велимченська, Забродівська, Самарівська сільські та Ратнівська селищна ради Ковельського району не створили служб у справах дітей. Прокурори подали на них до суду.

Ковельська окружна прокуратура звернулася до Волинського окружного адміністративного суду із позовами в інтересах держави до Велимченської, Забродівської, Самарівської сільських та Ратнівської селищної рад Ковельського району, аби визнати протиправною бездіяльність органів місцевого самоврядування та зобов’язати утворити у складі виконавчих органів ради службу у справах дітей.

 З'ясовано, що на території ОТГ, створених упродовж 2017-2020 років, проживає понад 10 тисяч дітей, у тому числі діти-сироти, діти, які опинились у складних життєвих обставинах, та діти, позбавлені батьківського піклування.

 Однак, органи місцевого самоврядування досі не створили служб у справах дітей, чим порушують вимоги чинного законодавства та не виконують повноваження із забезпечення, дотримання і захисту прав дітей.

 Прокурори в суді домагатимуться визнання такої бездіяльності протиправною та зобов’язання органів місцевого самоврядування утворити у складі виконавчих органів ради служби у справах дітей.