Україна з 23 вересня переходить у «жовту» зону епіднебезпеки і частину сфер чекають обмеження. Зокрема, йдеться про сферу освіти, де заклади можуть перейти на дистанційне навчання, якщо менш як 80% працівників отримають щеплення від COVID-19.

Як повідомив у коментарі ІА Волинські Новини очільник департаменту освіти Луцької міської територіальної громади Віталій Бондар, питання введення дистанційного навчання стосується середньої та старшої ланки школи, оскільки днями уряд вніс корективи у відповідні документи. Тож у жовтій зоні початкова ланка і заклади дошкільної освіти працюватимуть у штатному режимі.

Відбулася корекція. Відповідно до рішення уряду та внесених змін, заклади дошкільної освіти та початкова ланка працюватимуть у штатному режимі. Проте це не дозволяє працівникам освіти не проходити вакцинацію, адже є Закон України Про захист населення від інфекційних захворювань і стаття 12 чітко вказує, що певна категорія осіб повинна обов’язково вакцинуватися. В перелік таких осіб будуть віднесені й освітяни, – зазначає він.

Що ж до середньої та старшої ланки 5-9 та 10-11 класи, то якщо в школі менш як 80% працівників будуть вакциновані – заклади перейдуть на дистанційне навчання. А ось сфера позашкілля – на дистанційному навчанні.

Станом на 14:00 22 вересня, у Луцьку уже є 12 шкіл, які подолали цей бар’єр. Це 1, 2, 14, 17 школи та інші. Решта закладів до цього бар’єру теж майже дійшли. Всім батькам дирекція школи повідомить у будь-якому випадку. Позашкільні заклади сьогодні працюють у дистанційному режимі, вони не дотягують до 80%, там вакциновано приблизно 50-70% працівників. Проте це невеликі колективи і ситуація може різко змінитися. Зараз активно працюють мобільні бригади, які виїжджають в колективи і вакцинують усіх, хто виявляє таке бажання, – повідомив він.

Як повідомив на своїй фейсбук-сторінці міський голова Ігор Поліщук, відповідно до попередньої редакції постанови уряду навчальні заклади, де не було вакциновано 80% працівників мали не працювати взагалі, у них не можна було навіть запроваджувати дистанційне навчання. Це, своєю чергою, принесло б величезні незручності десяткам тисяч лучан. Однак сьогодні члени уряду внесли корективи й ухвалили рішення, що садочки і первинна ланка шкіл працюють в штатному режимі. Натомість учні 5-11 класів можуть перейти на дистанційне навчання, якщо в школах немає 80% вакцинованих працівників. Також він навів нові дані щодо вакцинації освітян та працівників навчальних закладів у громаді, станом на 16 годину 22 вересня.

Станом на сьогодні рубіж у 80% або майже 80% подолали 17 шкіл: 16 у Луцьку і жидичинський ліцей, а також НРЦ. В загальному середній рівень вакцинації працівників освітніх закладів у громаді складає 75%. Щодо садочків у нас ситуація наступна: з 51 садочка 23 подолали рубіж у 80% або наблизились до нього», – повідомив він.

З його слів, адміністрація усіх навчальних закладів повідомить батьків, в яких школах учні переходять на дистанційне навчання, а де навчатимуться у звичному режимі.