Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
80-85 % випускників профтехосвіти знаходять працевлаштування в межах регіону. Про це в ефірі телеканалу ГІТ розповів експерт з децентралізації, представник Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук. Відтак профтехосвіта – це регіональний рівень, нею мають займатися винятково на обласному рівні. Тому заяви міського очільника Луцька Ігоря Поліщука, що там навчається лише 20% лучан, але фінансувати п’ять закладів профтехосвіти в місті має міська громада відверто називає блудом.
Там мають готувати кваліфіковані кадри не лише для Луцька, а й для Ковеля і для інших територій. Це винятково питання регіональне, але, на жаль, що ми маємо на сьогодні, за останніх тридцять років у нас кількість учнів загалом, і учнів ПТУ зокрема, скоротилася утричі. І скорочення дуже серйозне.
Але весь бізнес в регіонах говорить, що вони могли б розширити своє виробництво, але в нас немає кваліфікованих кадрів. Професійно-технічні училища не випускають тих спеціалістів, які нам потрібні або випускають формально ту спеціальність, але вони не мають потрібних навичок.
Тому це завдання органів влади, передовсім регіонального рівня разом з місцевим бізнесом зрозуміти які в межах регіону потрібні професії, який рівень кваліфікації мають отримувати випускники і перетворити ці училища із можливості пересидіти ще два роки, щоб не вчитися в школі на місце, де молодь зможе отримати кваліфікацію.
Для цього училище має мати кращу техніку і цю кращу техніку можуть забезпечити внески бізнесів, які працюють в області. І ця техніка має використовуватися і щось виробляти. Те що буде вироблятися має йти на розвиток того ж училища чи покращення умов проживання учнів.
Деталі дивіться у нашому відео з 29 хв 29 сек
©2024 uaGit
Коментарі