У селі Башлики Цуманської територіальної громади, попри воду в підвалі і відсутність акта про введення об’єкта в експлуатацію, 18 січня відкрили школу, зведену в рамках проєкту «Велике будівництво».

Про урочисте відкриття школи прозвітував на своїй сторінці у фейсбуці голова Волинської облдержадміністрації Юрій Погуляйко.

Не оминула нагоди попіаритися на новозбудованому об’єкті і народний депутат від партії «За майбутнє» Ірина Констанкевич.

Також похвалився новою школою у фейсбуці голова Волинської обласної ради Григорій Недопад.

Однак школа станом на 18 січня досі не введена в експлуатацію, хоча діти уже навчаються в ній з другої чверті.

Як розповіла Суспільному керівниця управління інформаційної політики облдержадміністрації Каріна Мариневич, школу в Башликах не здали в експлуатацію вчасно через хакерську атаку на електронні сервіси держорганів. Каже: коли сервер Державної інспекції архітектури та містобудування відновить роботу – документи їм відправлять. Сертифікат готовності об’єкта можуть отримати упродовж двох тижнів.

Тим часом новозбудовану школу підтоплює. Вода у підвалі почала збиратися ще з жовтня минулого року, розповів Суспільному, розповів мешканець села Олександр Лебідь.

А ось керівник підприємства-підрядника «Олицький агробуд» Олег Войчак заявив, що проблема з водою виникла буквально тиждень тому.

«Все зроблено правильно, зроблено згідно з проєктом. Є проблема, яка з’явилася тиждень назад. Ми маємо дослідити, вирішити. Чи сказати вам, чи воно з неба, чи з землі прийшло – я на сьогоднішній день не знаю. Об'єкт готовий на 100%», – каже Олег Войчак.

За словами місцевого мешканця Олександра Лебедя, у неділю, 16 січня, з підвалу викачували воду, а за ніч вода знову прибула.

«Тут в підвалах вода, починають на третьому поверсі стіни тріскати. Немає відводу води, бруківку поклали, а вода має бути нижче, щоб вода стікала. Ливнівки не так як треба зроблені. Вода стоїть понад блоком, вода стікає під стіни», – зазначив волинянин.

Олександр Лебідь каже: звертався і до забудовника, і до селищного голови, які проблему ігнорують.

«Ми вже три тижні ходимо і прорабу, і забудовнику говоримо про проблему. Просимо – зробіть гідроізоляцію, бо вода буде, а рік часу пройде, буде грибок. Вже гриби почали рости. Забудовник каже: «Все буде добре». Я звертався до голови селищної ради, до його заступників – вони абсолютно нічого не роблять», – додав місцевий житель.

Аби обговорити недоліки з керівництвом навчального закладу, батьки школярів зібралися в новобудові. Як розповів батько чотирьох учнів Сергій Кузьмик, зовнішній вигляд закладу його влаштовує. Натомість переймається чоловік питанням води у підвалі.

«Гарна школа, все добре зроблено. Саме болюче питання з водою, щоб не пішов грибок по школі, щоб ліквідували якось, щоб дали гарантію, якщо діти підуть. Багато недоробленого всього є, як і навколо школи, структура, як кажуть, вода стоїть», – додав місцевий житель.

Коли і скільки школярів сяде тут за парти, та чи повідомляло керівництво школи про підтоплення у підвалі, Суспільне запитало в директора навчального закладу Анатолія Лясецького. Відповіді керівник закладу не дав.

«Я сказав, нічого не знімайте… Знаєте що, хлопці… Олександрович!» – сказав керівник школи.

Директор Анатолій Лясецький
Директор Анатолій Лясецький

Зі слів керівника ТОВ «Олицький агробуд» Олега Войчака, недоліків у будівництві школи немає.

«Підтоплення – це є проблема, яка виникла не знаю у зв'язку з чим. Ми, як будівельна організація, даємо гарантію на свої роботи, якщо це є наша вина, ми її виправляємо», – додав керівник «Олицького агробуду».

Батьки школярів і працівники школи 17 січня наводили лад у приміщеннях. Прибиральниці Ніна Боровицька та Людмила Фень кажуть: роботи було багато.

У переддень офіційного відкриття у приміщеннях розфарбовують стіни, завершують облаштовувати кабінети школярів та вчителів.
У переддень офіційного відкриття у приміщеннях розфарбовують стіни, завершують облаштовувати кабінети школярів та вчителів.

Нагадаємо, будівництво школи в Башликах тривало з 2018-го. Її планували відкрити на початку цього навчального року.

У липні 2021-го школу в селі Дубище закрили, а новий заклад – школу в селі Башлики – не добудували. Під час зустрічі батьків дітей із селищним головою вирішили навчання у школі таки залишити, поки не відкриють новий навчальний заклад у Башликах.

Станом на 31 серпня 2021-го школа-довгобуд у селі Башлики була готова більш як на 90%. Для навчального закладу закупили меблі та обладнання. Об'єкт мали здати в експлуатацію у жовтні. До 15 жовтня діти в Башликах навчалися в старій школі, а у другій чверті – у новому закладі.

Як розповів у коментарі Суспільному перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко, ситуація з водою у підвальному приміщенні не є критичною.

«Школа побудована підрядною організацією, вона є на гарантії і всі недоліки, які будуть виявлятися, будуть, згідно з гарантійними зобов'язаннями, виправлятись підрядником за його кошти», – зазначив Сергій Мовенко.

Зі слів першого заступника голови ОДА, будівництво школи в Башликах вартувало 118 мільйонів гривень. Ці кошти буди виділені з Державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів.