З 24 лютого Росія вже випустила по Україні 2606 крилатих ракет.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 12 червня.

«Сьогодні вже 109-й день повномасштабної війни, але далеко не 109-й день, коли ми говоримо партнерам просту річ: Україні потрібні системи сучасної протиракетної оборони. Постачання таких систем було можливим і цьогоріч, і минулого року, і ще раніше. Чи отримали ми їх? Ні. Чи потрібні вони? Так.
Набралося вже 2606 ствердних відповідей на це запитання у вигляді різних російських крилатих ракет, які вдарили по українських містах. По наших містах, по наших селах за час від 24 лютого. Це життя, які можна було б урятувати, це трагедії, яким можна було б запобігти, якби до України дослухалися», – заявив Зеленський.

За його словами, в ракетному ударі росії по Чорткову Тернопільської області не було жодного тактичного чи стратегічного сенсу.

«Після ракетного удару по Тернопільській області в лікарнях досі перебувають 10 людей. Не було жодного тактичного чи стратегічного сенсу в цьому ударі, як і в абсолютній більшості інших російських ударів. Це терор, просто терор», – сказав президент.

Нагадаємо, внаслідок ракетного удару по Чорткову Тернопільської області увечері 11 червня постраждало 23 особи, серед яких цивільні та військові. 10 осіб перебувають у лікарні.

Зеленський нагадав, що серед постраждалих – 12-річна дівчинка з Харкова, яка виїхала на Тернопільщину, щоб врятуватися від російської агресії.

«Саме такі факти тепер визначатимуть сприйняття Росії у світі. Не Петро І, не Лев Толстой, а діти – поранені та вбиті російськими ударами», – наголосив президент.

Також нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц підтвердив, що у жовтні 2022 року Україна отримає  найновішу ракетну систему ППО IRIS-T, яка здатна захистити територію розміром приблизно з Київ. Наразі її виготовляють.