У понеділок, 13 червня, у Києві міністр оборони України Олексій Резніков та головнокомандувач ЗС України генерал Валерій Залужний зустрілися з Надзвичайним і Повноважним послом США в Україні Бріджит А. Брінк, щоб обговорити подальшу військову допомогу та посилення обороноздатності ЗСУ. 

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Також у зустрічі взяли участь заступник міністра оборони Олександр Поліщук та заступник головнокомандувача ЗСУ генерал-лейтенант Євген Мойсюк.

У ході розмови сторони обговорили активну взаємодію у забезпеченні своєчасних та ефективних рішень для задоволення потреб українського війська та подальшу консолідацію зусиль України і США для відсічі збройної агресії рф.

Зокрема, головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний поінформував Бріджит Брінк про нещодавню телефонну розмову з головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі.

– Поділився з генералом Марком Міллі нашими стратегічними ідеями і цілями. Розуміння стратегії нашої збройної боротьби й проведення операцій допоможе забезпечити прозорість взаємин з партнерами, чіткі і зрозумілі кількісні та часові рамки міжнародної технічної допомоги, яку просить Україна, – сказав Головнокомандувач ЗСУ.

Крім цього, під час переговорів Олексій Резніков, генерал Валерій Залужний, Олександр Поліщук, генерал-лейтенант Євген Мойсюк та Бріджит Брінк торкнулися питань підготовки до проведення 15 червня у Брюсселі чергової зустрічі контактної групи з питань оборони України – «Рамштайн-3».

 Олексій Резніков наголосив, що партнери України продовжують працювати над питанням підтримки нашої армії в протистоянні з російським агресором, а роль та лідерство США у цьому процесі – надзвичайна. Він подякував пані Послу та всьому народу США за непохитну позицію щодо підтримки України та міцне дружнє плече.

– Коаліція держав світу на підтримку України зростає. Маю надію, що за підсумками чергової зустрічі у форматі Рамштайн, нам вдасться досягти значних практичних результатів у нарощенні постачання зброї для потреб Збройних Сил України, передусім – це стосується важкого озброєння. Вірю, що міжнародна підтримка дасть максимальний ефект. З військовою допомогою держав-партнерів зможемо вигнати ворога з українських земель, відстояти свою незалежність й свободу країн Європи, – зазначив міністр оборони України Олексій Резніков.

Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Бріджит Брінк відзначила воїнів Збройних Сил України, які з особливою рішучістю й мужністю виборюють перемогу на полі бою.

– Мужні українські військові захищають свободу. Я зосереджена на тому, щоб Україна отримала необхідне озброєння для боротьби. Ми обговорили питання, як зміцнити Україну в битві з агресором та посилити обороноздатність ЗСУ, – сказала Бріджит Брінк.