Верховна Рада підтримала законопроєкти про заборону російської музики та книг.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

"Рада заборонила російську музику (законопроєкт 7273-д) в українських медіа та громадському просторі", – написав він у телеграм-каналі.

Нагадаємо, відповідний законопроєкт зареєстрували 31 травня.

Закон забороняє публічне виконання, показ, демонстрацію музичних творів, виконаних чи створених громадянами російської Федерації. У разі порушення цієї норми телерадіоорганізації зобов'язуються сплатити штраф до держбюджету у розмірі 10% від ліцензійного збору.

Також він забороняє проведення гастролей за участю виконавців, які є громадянами держави-агресора, відтворення у транспорті музики та інших звукових сигналів, крім інформації про поїздку, відтворення музики у салоні таксі без згоди всіх пасажирів.

За таке рішення проголосували 303 народних депутати при необхідній кількості голосів 226, додав Железняк.

Ухвалений закоон також передбачає створення списку виконавців рФ, які засуджують агресію проти України, щоб дозволити виконувати твори таких авторів. Право оновлювати такий список пропонується закріпити за Радою національної безпеки та оборони.

У той же час збільшується квота на пісні українською мовою з 35% до 40%. 

"Також парламент заборонив імпорт та росповсюдження книг та іншої видавничої продукції (законорпоєкт 7459) з рФ, тимчасово окупованих нею територій України та з Білорусі. За – 306", – вказав Железняк.

До слова, у Львові мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області депутати облради ухвалили ще 19 вересня 2018 року.

17 січня 2019 року Львівський окружний адмінсуд визнав незаконною і скасував заборону на публічне використання російськомовного культурного продукту в області.

Та вже 15 серпня 2019 року  Верховний Суд визнав законним мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на Львівщині.