З початку повномасштабної війни в Україні росія просила допомоги в Китаю, який хотів би допомогти, але уникнувши західних санкцій.

Про це пише The Washington Post із посиланням на поінформовані джерела, передає «Українська правда».

Видання зазначає, що Москва за останній час принаймні двічі тиснула на Пекін з проханням запропонувати нові форми економічної підтримки.

Джерела не вказали особливостей запитів росії, але один чиновник сказав, що йшлося про "торгівельні зобов’язання", а також фінансову та технологічну підтримку, здійснення яких загрожує Китаю санкціями США та інших країн.

"Китай чітко висловив свою позицію щодо ситуації в Україні та щодо незаконних санкцій проти росії, – сказало джерело. – Ми розуміємо скрутне становище (Москви – ред.), але не можемо ігнорувати і власну ситуацію в цьому діалозі. Китай завжди діятиме в інтересах китайського народу".

За словами джерел, президент Китаю Сі Цзіньпін доручив своїм найближчим радникам знайти способи фінансової допомоги Росії, але без порушення санкцій.

"Те, що Китай намагається зробити, – це бути з Росією, публічно сигналізувати про нейтралітет і не бути скомпрометованим у фінансовому плані, – сказав американський чиновник. – Багато з цих цілей суперечливі. Важко виконувати їх одночасно".

Нагадаємо, росія на тлі воєнного провалу в Україні намагалася випросити у Китаю військову та економічну допомогу. Проте і росія, і Пекін заперечили наявність таких "рятівних" для путіна запитів.

Президент США Джо Байден 18 березня розмовляв телефоном з главою Китаю Сі Цзіньпіном. Тоді китайський лідер запевнив Байдена, що КНР не зацікавлена у війні в Україні, яку розв'язав путін.

22 березня радник США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що з моменту тієї розмови адміністрація Байдена не зафіксувала жодного надання Китаєм військового забезпечення росії.

На початку квітня Китай запевнив Європейський Союз, що докладатиме зусиль заради миру в Україні, але заявив, що робитиме це на його власних умовах, без жорсткішого тиску на росію.

Сполучені Штати попередили Китай про серйозні наслідки, якщо той надаватиме росії зброю або допомагатиме обійти санкції.