Прем’єр-міністр Королівства Швеція Магдалена Андерссон під час візиту в Україну передала президентові Володимиру Зеленському копії листа 1711 року, що зберігається у Державному архіві Швеції.

Про це повідомляє Офіс президента України.

У листі король Карл ХІІ дає настанови шведському послу в Константинополі визнати Запорозьку Січ як незалежну державу. За словами Магдалени Андерссон, ще на початку XVIII століття шведський король був вражений козацькою демократією.

Володимир Зеленський продемонстрував представникам ЗМІ цей документ і зачитав фрагмент, який, на його думку, є надзвичайно актуальним сьогодні:

«…щоб якнайшвидше втілити в життя статтю про волю України та всіх козаків, щоб всій Україні і Війську Запорозькому при нинішньому полководцю Пилипу Орлику повернути давню свободу, володіння своєю землею та її колишні кордони, щоб відтепер цей народ став незалежною державою і більше ніколи не підлягав покорі чи захисту царя».

На переговорах із прем'єр-міністром Швеції порушувалися оборонні, економічні, енергетичні питання, а також питання щодо посилення санкцій проти російської федерації за війну, яку вона розв’язала на українській землі.

Магдалена Андерссон рішуче засудила злочини проти цивільного населення, зокрема дітей, та руйнування, заподіяні Україні.

Вона зазначила, що дії росії щодо блокування українських портів і Чорного моря підривають продовольчу безпеку України та світу.

Під час зустрічі сторони також предметно обговорили відбудову України. Президент Зеленський висловив сподівання, що Швеція приєднається до цього процесу.