Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вважає, що домовленість для розблокування експорту зерна з українських портів створює сприятливий ґрунт для ширших перемовин між Києвом і Кремлем, та висловив готовність прийняти зустріч путіна і Зеленського у Стамбулі.

Як повідомляє Anadolu, про це він заявив після зустрічі з президентом рФ владіміром путіним у Сочі, пише "Європейська правда".

"Зараз важливо втілювати цей план і трансформувати цю позитивну атмосферу у конкретні кроки задля повернення до перемовин у Стамбулі. Я від початку наголошував, що у війні в Україні не буде переможця. Попри труднощі, я все ще твердо переконаний, що питання вирішиться за столом переговорів. Я нагадав путіну ще раз, що ми можемо прийняти його зустріч із Зеленським", – сказав президент Туреччини.

Він додав, що Анкара продовжить "просувати діалог з росією у всіх сферах, щоб сприяти регіональній і глобальній стабільності".

Як повідомлялося, Ердоган також погодився на часткову оплату за російський газ у рублях.

За інформацією Bloomberg, путін розглядає президента Туреччини як потенційного посередника в мирних переговорах із Україною.

Перед зустріччю західні ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомляли, що путін збирається просити Ердогана допомогти рФ обходити санкції Заходу в енергетичному й фінансовому секторах.