Волинський окружний адміністративний суд задоволив позов Луцької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Міністерства культури та інформаційної політики України і департаменту культури, молоді та спорту Волинської обласної державної адміністрації, визнав протиправною бездіяльність Берестечківської міської ради і зобов'язав орган місцевого самоврядування розробити історико-архітектурний опорний план міста.

Про це ідеться в повідомленні Волинської обласної прокуратури на офіційній сторінці у Фейсбуці. 

Прокурори з'ясували, що попри те, що Берестечко включене до Списку історичних населених місць по Волинській області, а Міністерство культури та інформаційної політики зверталося до міської ради щодо необхідності виконання вимог чинного законодавства та розроблення історико-архітектурного опорного плану, такий план досі не розроблений.

Відсутність опорного плану створює загрозу самовільної, хаотичної або неконтрольованої забудови історичних центрів на території, руйнування пам’яток історії та культури, а також знищення історичної спадщини громади.

За втручання прокуратури міську раду зобов'язано розробити історико-архітектурний опорний план міста, - йдеться у повідомленні.