26 березня жителі Рожищенської громади провели в останню земну дорогу захисника України Арсена Заруцького.

37-річний воїн віддав своє життя за Україну під час виконання бойового завдання 31 грудня 2022 року в районі населеного пункту Соледар, що на Донеччині. Довгою була його остання дорога додому, бо певний час Арсена Заруцького вважали безвісти зниклим, ідентифікували Героя за зразками ДНК, - пише Рожищенська міська рада.

Навколішки зустрічали цього недільного дня жителі громади воїна Небесного Легіону.

Біля пам'ятного знака Борцям за волю та незалежність України у Рожищі священники Православної Церкви України відслужили громадську панахиду.

«Знову наша громада втратила одного з найкращих синів своєї землі. Ми живемо тут ще у відносному спокої і не відчуваємо того, що відчувають наші захисники.
У серпні минулого року Арсен Заруцький пішов до війська. Пройшов навчання і потрапив на один з найважчих напрямків на фронті - Соледарський. Неодноразово з великими втратами його підрозділ виходив з важких боїв, він не раз переживав втрату побратимів, але заспокоював дружину, що обов'язково повернеться. І повернувся... Але тепер він житиме у наших серцях та пам'яті. І прикро, що сьогодні ми не надто велелюдною процесією зустріли того, хто захистив наш спокій ціною власного життя. А віддати останню шану полеглому - наш святий обов'язок, і про це не слід забувати. Бо таким, як Арсен Петрович, ми завдячуємо своїм життям», - звернувся до присутніх Рожищенський міський голова Вячеслав Поліщук.

Після прощанння з Героєм шлях траурної процесії проліг до його рідного дому - у село Переспа.

Віддати шану воїну прийшли рідні, друзі, сусіди, військові побратими, представники влади.

Важко знайти слова втіхи для згорьованих батьків, неможливо загоїти біль та гіркоту від втрати рідної людини для молодої дружини, війна назавжди залишила без батьківської опіки малолітнього сина.

Відспівали Героя у місцевому Свято-Миколаївському храмі.

Щойно траурна процесія прибула до місця останнього спочинку загиблого, небо заплакало дощем. Війна зруйнувала ще одну молоду сім'ю, вирвавши назавжди з життя її годувальника.

Під звуки Державного Гімну та постріли військових холодна земля прийняла зболене тіло загиблого Арсена Заруцького.

Наш земляк боронив Україну, зі зброєю в руках відстоював свободу та майбутнє кожного з нас. А тому в нашій пам’яті він назавжди залишиться Героєм.