Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
З 1 вересня 2023 року Православна церква України (ПЦУ) та Українська греко-католицька церква (УГКЦ) перейшли на новоюліанський церковний календар, і тепер всі неперехідні свята із фіксованою датою відзначаються на 13 днів раніше.
Коли українці святкуватимуть Преображення Господнє?
Медовий Спас — це день семи мучеників Маковеїв, а також свято Перенесення Чесного Хреста. Як вважається, цього дня у давнину винесли частинки справжнього Господнього хреста з імператорського палацу у Константинополі до Софіївського храму.
Віряни також вшановують пам’ять сімох братів Маккавеїв. У 166 році до н. е. вони були страчені сирійським царем Антіохом Епіфаном на очах у їхньої матері. Таку долю брати прийняли через відмову поклонятися язичницьким богам.
Цього дня відзначають важливу біблійну подію, описану у Новому заповіті. Коли Христос взяв з собою Петра, Якова та Іоана на гору Фавор, то явив себе їм в усій силі та славі.
Обличчя Його сяяло, немов сонце, а одяг став білим, як сніг. Так відбулося Преображення Христове, яке згадують щороку 6 серпня. Також люди прославляють поєднання божественного та людського у Спасителі, що зробило можливим його викупну жертву.
Згадування смерті святої Діви Марії, матері Ісуса Христа. Достеменно невідомо, чи померла вона саме цього дня. За традицією, що походить з церковнослов’янської мови, завершення її земного життя називають успінням.
Завершення циклу з трьох Спасів. Відзначають на згадку про перенесення Нерукотворного образу Господнього до Константинополя. Вважається, що це було справжнє зображення Ісуса Христа, яке залишилося на тканині після його вмивання. З полотна художники змалювали ікону Спаса Нерукотвороного, а тканина вважалася цілющою та чудотворною.
©2024 uaGit
Коментарі