Ексдепутат Луцької міської ради Сергій Була просить міського голову Ігоря Поліщука і голову земельної комісії Луцькради Олександра Козлюка змінити орендаря земельної ділянки на вулиці Рівненській, 119 з ТОВ «Житловий квартал» на ТОВ «Будінвест».
Обидві фірми перебувають під його контролем. Але в такий спосіб Була намагається обійти рішення судів про заборону будувати на місці теплиць колишнього КП «Зелене господарство м. Луцька» багатоповерхівок.
Проєкт рішення про заміну орендаря має розглянути сесія Луцької міської ради сьогодні, 26 травня. Напередодні, 25 травня, його підтримали 5 із 8 членів постійної комісії Луцькради з питань земельних відносин і земельного кадастру.
Про це пише на своїй сторінці у фейсбуці депутат Луцькради Олександр Ніколайчук. Він же й опублікував лист Були до міського голови і голови комісії.
У листі ексдепутат підписаний як директор ТОВ« Будінвест». Від імені цієї фірми він зобов’язується погасити заборгованість із орендної плати за земельну ділянку площею 1,9143 га, що виникла у ТОВ «Житловий квартал» від 7 березня 2018 року на вулиці Рівненській, 119 у Луцьку. Станом на 25 травня 2021 року заборгованість становить 985 тисяч 683 гривні.
«Для чого це клопотання, якщо можна було б відразу чек про сплату пред'явити? І ще, до 985 тис. заборгованості по орендній платі є іще борг 52 тис. пені та 793 тис. штрафів до бюджету, про які поки тиша. Можливо, хтось щось додатково під час розгляду даного питання у залі засідань озвучить, бо ж міська влада активно займається, як наповнювати прибуткову статтю бюджету. Нам, депутатам, кажуть, що питання потрібно «зрушувати із мертвої точки, бо ще буде стояти дубом, а так вже піде хоч якийсь процес»!» – обурюється Ніколайчук.
Нагадаємо, 27 березня 2020 року Волинський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури та вдруге визнав протиправним і нечинним рішення виконкому Луцької міської ради про затвердження містобудівної документації щодо зведення багатоповерхівок на вулиці Рівненській. Цим рішенням міськвиконком фактично надав дозвіл скандально відомій фірмі «Житловий квартал», яку пов’язують із ексдепутатом Сергієм Булою та колишнім заступником міського голови Костянтином Петрочуком, на зведення кількох десятиповерхівок на вулиці Рівненській, 119.
Також нагадаємо, 26 липня 2017 року на сесії Луцької міської ради депутати проголосували за надання ТОВ «Житловий квартал» дозволу на відведення земельної ділянки для будівництва житлового комплексу на вулиці Рівненській, 119, де були теплиці колишнього комунального підприємства «Зелене господарство Луцька». Саме їх компанія і викупила майже за 2,6 мільйона гривень. Із викупом теплиць фірма отримала і першочергове право на оренду земельної ділянки під ними. Проте орендної плати не платила.
Як пише Центр журналістських розслідувань «Сила правди», у 2018 році голосування за надання в оренду цієї ділянки компанії супроводжувалося скандалом і навіть бійкою. Та його таки проголосували мінімальною більшістю голосів. Згодом, в листопаді 2018-го, фірмі надали право змінити цільове призначення землі із будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови) на будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури. Такі зміни затвердили у лютому 2019-го.
Паралельно виконавчий комітет Луцькради 7 листопада 2018 року затвердив детальний план території в районі вулиці Рівненської, який передбачав зведення на ділянці «Житлового кварталу» кількох десятиповерхівок.
З таким рішенням виконкому не погодилися в прокуратурі, бо де-юре воно суперечило чинному генеральному плану міста та плану зонування. Ділянка на Рівненській, 119 відноситься до території інженерних споруд, промислових та комунальних підприємств, в межах якої допускається розміщення гаражів, автостоянок, транспортних споруд, підприємств побутового обслуговування, офісів, контор різних фірм, компаній, організацій, тощо, але аж ніяк не розташування багатоповерхових житлових будинків. Тож прокуратура звернулася до суду і у червні 2019-го виграла справу у Волинському окружному адмінсуді.
«Прийняття виконавчим комітетом Луцької міської ради рішення від 07.11.2018 №718-1 «Про затвердження коригування проекту детального плану території житлового кварталу на вулиці Рівненській у місті Луцьку» грубо порушує основні принципи містобудівної діяльності, а також інтереси територіальної громади міста Луцька, оскільки перешкоджає формуванню повноцінного життєвого середовища», – констатувала колегія суддів адмінсуду.
Міськвиконком подав апеляцію, але колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду повністю погодилася із рішенням першої інстанції та у вересні 2019-го залишила скаргу без задоволення.
Незважаючи на рішення суду, яке набрало законної сили, у міськвиконкомі не просто не усунули порушення законодавства, але й у листопаді 2019-го року повторно затвердили той самий детальний план території, який дозволяє будівництво багатоповерхівок на Рівненській, 119. А управління містобудування та архітектури Луцької міської ради ще до запровадження будівельного мораторію у грудні 2019-го встигло видати «Житловому кварталу» містобудівні умови та обмеження – один з основних документів, необхідних для початку будівництва.
Прокуратура знову не забарилася і в лютому 2020-го знову звернулася в суд, аби визнати і це рішення виконкому протиправним та нечинним. Нова колегія суддів Волинського окружного адмінсуду не стала видумувати нічого нового і знову задовольнила позов та визнала протиправним і нечинним повторне рішення виконкому Луцька.
Наступний допис
Коментарі