Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
В Україні готують законопроєкт, який міцно «прив'яже» номери мобільних телефонів до імен їхніх власників. Автори законопроєкту вважають, що це допоможе боротися з численними шахраями, які орудують у мережі.
Про це повідомляє today.ua.
Для того, щоб людина отримала номер мобільного телефону, вона зобов'язана буде укласти договір з постачальником послуг зв'язку, тобто з мобільним оператором. У разі укладення такого договору номер мобільного телефону вже не буде анонімним, а буде «прив'язаний» до конкретної людини.
Цей закон у разі його ухвалення забезпечить стовідсоткову ідентифікацію усіх власників номерів мобільних телефонів. У парламентському комітеті цифрової трансформації, який працює над цим законопроєктом, вважають, що він стане серйозною перешкодою на шляху шахраїв, які нині широко використовують мобільний зв'язок у своїх діяннях.
«Законопроєктом передбачається, що кінцевий користувач зобов'язаний здійснити ідентифікацію у постачальника електронних комунікаційних послуг в порядку, встановленому правилами надання і отримання послуг», – повідомляють на фейсбук-сторінці Комітету цифрової трансформації.
В інформації від розробників законопроєкту також йдеться, що в Україні вже й зараз фактично багато номерів мобільних телефонів ідентифіковані з їхніми власниками завдяки інтернет-банкінгу. Адже, по суті, всі вони« прив'язані» до банківських рахунків конкретних людей.
Однак у майбутньому хочуть ідентифікувати всі номери мобільних телефонів. Адже у багатьох людей є по два, а то й більше мобільних номерів. А при цьому до банку «прив'язаний» лише один із них.
Новий закон не буде обмежувати громадян в кількості мобільних номерів. Просто усі ці номери матимуть свого власника.
«З огляду на те, що більшість абонентських номерів сьогодні вже «прив'язані» до конкретних осіб через банківські послуги, реєстрація у постачальників електронних комунікаційних послуг є лише формальністю. Водночас вона створить умови для застосування надійного захисту абонентів від шахрайських схем», – пояснили розробники закону.
При цьому поки не відомо, яка процедура, наприклад, передбачена при купівлі номерів мобільних телефонів для дітей. Навряд чи договір з неповнолітнім матиме юридичну силу.
І ще один момент поки не зрозумілий: чи буде новий закон поширюватись лише на придбання нових номерів, чи українців зобов'яжуть легалізувати всі ті номери мобільних телефонів, які вже є на руках? І які покарання або обмеження будуть передбачені для тих, хто не захотів «світити» свій номер телефона?
©2024 uaGit
Коментарі