Директор Шацького національного парку Марія Христецька стверджує, що Василь Голядинець, депутат Ковельської районної ради від партії «За майбутнє», директор ТОВ «Волинська ягідка», яке вирощує в Шацькому районі лохину, хотів би очолити Шацький національний парк.
Про це пані Христецька заявила в ефірі Громадського Інтерактивного Телебачення.
«Ні для кого не секрет, що для самого Василя Голядинця посада директора (Шацького національного парку – ред.) є цікавою, і він, не приховуючи, це говорить, що хотів би її очолити. Для того він вмисно й освіту здобував, тому що законодавством передбачена екологічна освіта, аби очолити національний парк», – сказала Марія Христецька (на відео із 44:01 хв.).
Нагадаємо, 30 липня депутати Ковельської районної ради визнали звіт директорки Шацького національного парку Марії Христецької незадовільним і висловили їй недовіру.
Марія Христецька вважає такі дії з боку представницької влади перевищенням її повноважень і вже подала на Ковельську районну раду позов до суду.
«Відповідно до законодавства, вони приймати мій звіт не повинні, так як висловлювати довіру чи недовіру – це не повноваження районної ради. І будемо спілкуватися тепер в судовому порядку», – зазначила директор Шацького національного парку (на відео із 46:00 хв.).
Підставою для заслуховування звіту директора Шацького національного парку на сесії Ковельської районної ради стало звернення від жителів Шацької громади. Хоча, за словами Марії Христецької, вважати думкою громади скаргу семи осіб, які підписалися під зверненням, не можна.
«Ця скарга, якщо її можна так назвати, є у відкритому доступі, вона офіційно нам надійшла. Усі бажаючі або зацікавлені люди можуть звернути увагу на прізвища тих людей з їхніми номерами телефонів, зателефонувати, поспілкуватися. За можливості, якщо там візьмуть трубку. Тому що цих людей або фізично не існує, або той, до якого я набирала і спілкувалася – він вперше чує про скаргу, він нічого не підписував. Питання виглядає якоюсь мірою цікаво. І чи є зміст писати такі скарги самому Сидоруку, як його син працює в нас у національному парку? Чи є це логічним? Не думаю. Чи можемо ми сім осіб, які підписалися, вважати думкою громади? Думаю, не можемо», – каже Христецька.
За її словами, у неї багато запитань до депутатів Ковельської районної ради.
«Вони комісію створили, якою потайки приїхали в національний парк. Собі бігали, дивилися, спілкувалися з людьми, не запросивши ні керівника громади, ні директора національного парку. Тобто мене цікавить: як люди, які не знають механізму роботи національного парку, можуть оцінювати законність його функціонування. В мене запитань до цих людей, які працюють, які якимсь чином стали депутатами районної ради, є маса. Тому що вони повинні нести відповідальність за сказані свої слова, за дії, які вони вчиняють. Якщо вони стали спеціалістами, нехай вони надають не словесні якісь там репліки, а нехай доводять свою правоту», – вважає директор Шацького національного парку.
Також депутати Ковельської районної ради звернутися до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Державного агентства лісових ресурсів України, аби ті перевірили роботу нацпарку.
За словами Христецької, 6 вересня у Шацькому національному парку буде перевірка з Держлісагентства України, яка з’ясовуватиме, чи правда те, що написане у скарзі. До перевірки, стверджує директор національного парку, вона готова. За три з половиною роки на посаді в неї вже було 33 перевірки.
«Я особисто буду ініціювати, аби пана Голядинця, голову районної ради залучити до перевірки, – каже Марія Христецька (на відео із 48:15 хв.). – І якщо їм якісь відомі факти зловживання або недотримання законодавства, нехай при комісії звертаються, виїжджають і роблять це відкрито. Я готова до співпраці, до перевірки, мені немає що приховувати, тому що за три з половиною роки, які я працюю, в мене було на сьогодні вже 33 перевірки. Не кожен керівник може таким похвалитися (сміється – ред.), що в когось було більше за такий малесенький проміжок часу».
Також Марія Христецька детально, по пунктах відповіла на всі звинувачення, які пролунали на її адресу в письмовому зверненні сімох мешканців Шацької громади.
Більше про це – на відео:
Коментарі