Дружина загиблого героя-танкіста 14-ї окремої механізованої бригади імені Князя Романа майстер-сержанта Олександра Сергійовича Цюпака отримала з рук Президента України найвищу державну нагороду – орден «Золота Зірка» Героя України.

Про це повідомляє Волинський обласний терцентр комплектування та соцпідтримки.

Вручення нагород військовослужбовцям Збройним Силам України, яким присвоєно звання Героя України, та членам родин військових, удостоєних цього звання посмертно, відбулося у п'ятницю, 29 квітня, в Білому залі Героїв України Маріїнського палацу.

Майстер-сержант Олександр Цюпак – кадровий військовослужбовець, який з квітня 2014 року брав участь в Антитерористичній операції на сході України в складі 51-ї окремої механізованої бригади. В подальші роки, вже в складі 14-ї окремої механізованої бригади імені Князя Романа боронив українську землю в ході проведення Операції об’єднаних сил. Двічі, у 2017-му та 2018-му роках, підрозділ Олександра Цюпака відзначався як кращий танковий взвод у Збройних Силах України. Також Олександр зі своїм підрозділом двічі представляв Збройні Сили України на міжнародних танкових змаганнях «Сильна Європа» (Strong Europe Tank Challenge), які проходили на полігоні Графенвер в Німеччині.

11 березня 2022 року майстер-сержант Олександр Цюпак відзначився у бою в населеному пункті Наливайківка Київської області. Танковий екіпаж під його керівництвом знищив кілька одиниць броньованої техніки ворога, а під час активних наступальних дій у напрямку Макарова відбивав атаку противника. Олександр Цюпак загинув унаслідок шквального артилерійського обстрілу.

Указом Президента України №264/2022 від 20 квітня 2022 року, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі майстер-сержанту Цюпаку Олександру Сергійовичу присвоєне звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка», посмертно.

Поховали Олександра Цюпака 15 березня 2022 року у селі Залужжя Володимир-Волинського району.