Президент Володимир Зеленський після поїздки до Харкова звільнив керівника обласного управління Служби безпеки України Романа Дудіна.

Про це глава держави повідомив у вечірньому зверненні в неділю, передає ЛІГА.net.

"Армія, поліція, мер Харкова, обласна державна адміністрація – всі дійсно працюють на перемогу і роблять це дуже ефективно. На жаль, цього не скажеш про місцеве керівництво по лінії Служби безпеки України. Я приїхав. Розібрався. Звільнив очільника СБУ області. За те, що не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто. Які мотиви – правоохоронці з'ясують", – заявив Зеленський.

Президент також розповів, яке враження на нього справив Харків, що з перших днів великої війни живе під російськими обстрілами.

"Харків пережив страшні удари окупантів. Чорні, обпалені вогнем, напівзруйновані житлові будинки міста дивляться своїми вікнами на схід і північ – туди, звідки била російська артилерія. Звідки прилітала російська бойова авіація. Вони дивляться на Росію", – сказав Зеленський.

Він упевнений, що Росія програла не тільки битву за Харків, але й власне майбутнє та будь-які культурні зв'язки з вільним світом.

"Вони всі згоріли. Зокрема, і там, на Салтівці", – сказав Зеленський.

Президент звернувся до киян та мешканців інших тилових регіонів України з проханням не забувати про війну.

"Повернення зі сходу до Києва у цей час залишає доволі неоднозначне враження. Після мовчання Салтівки – заповнений людьми та усмішками Хрещатик. Після гуркоту артилерії на передовій – розслабленість киян, які сьогодні гуляли містом. [...] Я розумію, що у ваших очах – вже літо. Я все це розумію. Але я хочу, щоб у ваших думках було це розуміння – нам ще належить боротись. Війна ще не закінчилась", – сказав Зеленський.

29 травня стало відомо, що Володимир Зеленський вперше з початку 24 лютого виїхав за межі Києва та Київської області. Президент побував у Харкові, де провів робочу нараду щодо ситуації в регіоні, третина якого перебуває під тимчасовою російською окупацією.

Крім того, Зеленський відвідав передові позиції українських військових у Харківській області.

Довідково:

Роман Дудін був призначений Зеленським на посаду очільника управління СБУ у Харківській області 25 березня 2020 року. Він народився 13 березня 1983 року в Дніпрі. Після служби армії перейшов на роботу в управління СБУ в Дніпропетровській області. 2013 року перейшов у головне управління в Києві.

Нагадаємо, 1 квітня Володимир Зеленський звільнив з посад і позбавив звання генерала голову СБУ в Херсонській області Сергія Криворучка та начальника головного управління внутрішньої безпеки СБУ  Андрія Наумова.