Усіх жінок, дітей та людей похилого віку з території «Азовсталі» в Маріуполі евакуювали. На території меткомбінату залишаються українські захисники.

Про це написала на своїй сторінці у фейсбуці віце-прем'єр-міністерка Ірина Верещук.

"Наказ Президента виконано: всіх жінок, дітей та людей похилого віку з «Азовсталі» евакуйовано. Цю частину маріупольської гуманітарної операції завершено", – йдеться у дописі.

На території "Азовсталі" залишаються українські захисники, які боронять територію заводу від російських військ, які переважають кількістю. Військові, по суті, оточені в підземеллях заводу.

Про поранених бійців, які помирають в муках через те, що не можуть отримати кваліфіковану медичну допомогу, в дописі Верещук ані слова.

Нагадаємо, родичі та близькі захисників постійно звертаються до української влади та міжнародної спільноти, аби їх негайно врятували. Зокрема, озвучують пропозицію операції так званої "extraction", подібну до операції "Динамо", яку провели сили Союзників під час облоги Дюнкерка в червні 1940 року. Тоді в ході битви за Францію рятувальні кораблі евакуювали по морю англійських, французьких і бельгійських військових, а також созні підрозділи, коли на суходоі їх зусібіч оточили сили Вермахту.

Українське військово-політичне керівництво неодноразово запевняло, що докладає всіх зусиль у дипломатичному вимірі щодо виведення українських захисників. Для військового вирішення ситуації Україна потребує важких артилерійських систем та підтримку авіацією, чого зараз бракує. Також українське командування просило блогерів та пересічних громадян не поширювати хибну та неперевірену інформацію про перебіг бойових дій, зокрема на території "Азовсталі" в Маріуполі.

У п'ятницю, 6 травня, президент Володимир Зеленський заявив, що в разі знищення людей на меткомбінаті «Азовсталь» з росією не буде «про що говорити і на дипломатичному рівні».