Українська влада спільно з міжнародними організаціями готує евакуацію поранених військовослужбовців і медиків з території заводу «Азовсталь» у Маріуполі.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 7 травня. 

"Дякую командам Міжнародного комітету Червоного Хреста й Організації Об'єднаних Націй, які допомогли нам провести перший етап евакуаційної місії з "Азовсталі". Вдалося врятувати понад 300 людей – жінок, дітей. Фактично ми вивели цивільних із "Азовсталі", – сказав Зеленський.
І готуємо зараз другий етап евакуаційної місії – поранених і медиків. Звичайно, якщо всі виконають домовленості. Звичайно, якщо не буде брехні.
Безумовно, працюємо й над тим, щоб вивезти наших військових. Усіх героїв, які захищають Маріуполь. Це надзвичайно складно. Але важливо.
Впевнений, усі розуміють головну причину цієї складності, а також де ця причина перебуває. Але ми не втрачаємо надії. Ми не зупиняємося".

Президент сказав, що наразі обговорюють дипломатичний шлях виведення українських військових із підземних бомбосховищ заводу "Азовсталь", який штурмують російські окупанти.