Господарський суд Дніпропетровської області затвердив ліквідаційний баланс та ліквідував ТОВ з іноземними інвестиціями "Новофарм", пов’язане з колишніми акціонерами "Приватбанку".

Про це повідомляє Finbalance.

Згідно з рішенням суду від 5 липня, загальний обсяг визнаних вимог кредиторів до компанії становив 10,44 млрд грн, під час ліквідаційної процедури була погашена заборгованість на 2,7 млн грн.

“Згідно з ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не погашені у зв’язку з недостатністю майна, вважаються погашеними”, – йдеться в судовій ухвалі.

Раніше в судових матеріалах наводилися дані ГПУ, що Нацбанк визнав ТОВ з іноземними інвестиціями “Новофарм” пов’язаною з ПриватБанком особою.

Згідно із судовими матеріалами, 16 грудня 2016 року (за кілька днів до націоналізації) ПриватБанк відкрив кредитну лінію для ТОВ “Новофарм” із лімітом 3,2 млрд грн. Як забезпечення за відповідними кредитними зобов’язаннями Pointex Sale LLP надала у т.ч. євробонди ПриватБанку номінальною вартістю $80 млн, які випустив банк через UK SPV Credit Finance plc (ці папери врешті-решт потрапили під bail-in/списання в процесі націоналізації ПриватБанку).

16 серпня 2019 року Госпсуд Дніпропетровської області видав наказ про примусове виконання свого рішення від 23 липня, яким було задоволено позов ПриватБанку до ТОВ “Новофарм” і стягнуто з відповідача на користь позивача 288 млн грн заборгованості за відсотками за згаданий вище кредитний договір від 1 року. Крім того, з огляду на несвоєчасну виплату позичальником відсотків, суд на вимогу банку розірвав зазначену кредитну угоду (сума позики була 3,2 млрд грн під 10,5%).

До слова, у розслідуванні Pittsburgh Post-Gazette йшлося про те, як Коломойський через “ПриватБанк” і Deutsche Bank відмивав незаконно отримані доходи, купуючи сталеливарні заводи та нерухомість у США.

У другій частині розслідування повідомляли про те, як український олігарх Ігор Коломойський завдяки грошам вкладників “ПриватБанку” став найбільшим власником нерухомості в Клівленді штату Огайо.

Раніше Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти Ігоря Коломойського та його оточення через його зв’язки з корупцією.

До того ж Євросоюз підтримав санкції США проти Коломойського.