Із 24 лютого державними нагородами України відзначені вже 27 760 наших захисників і захисниць.

Про це у вечірньому відеозверненні 27 серпня сказав президент України Володимир Зеленський.

У День авіації України він подякував «усім нашим льотчикам, усім, хто забезпечує польоти, готує техніку до польотів, і всім, хто допомагає українській військовій авіації бути здатною виконувати бойові завдання», також батькам усіх воїнів.

За півроку 18 льотчиків отримали звання Героя України. Ще десятки відзначені державними нагородами.

«Їхні вміння й бойові результати стали справжньою легендою, і я неодноразово чув найвищу похвалу нашій авіації від представників армій і держав наших партнерів», – сказав Зеленський.  

До Дня Незалежності президент підписав низку указів про відзначення нагородами представників різних професій, різних груп нашого суспільства.

«Я попросив військових і правоохоронців, усі органи влади – центральні і в областях, міністерства й обласні адміністрації, а також представників медіа надати мені кандидатури тих, хто заслуговує на нагороди. Тих, хто в окопах, хто підтримує хлопців і дівчат. Назвати людей, яких знають в армії, яким справді вдячні на передовій. Які підтримують бойовий дух українців, нашу віру в себе, які поширюють правду про війну. Які мобілізують допомогу Україні за кордоном. Які підтримують переселенців… Волонтери й посадовці, журналісти й працівники комунальних підприємств, зв’язківці, транспортники та спортсмени, артисти, музиканти, громадські діячі, працівники енергетичної галузі, пошти… Багато різних людей, чиї кандидатури були запропоновані. Є й ті, хто нагороджений, на жаль, посмертно», – сказав Зеленський.

Він додав, що серед нагороджених, звісно, є воїни ЗСУ, розвідники, співробітники СБУ.

Завтра, у неділю, 28 серпня, ці укази з'являться.

За словами Зеленського, буде й указ про про відзначення державними нагородами друзів України за кордоном, «наших партнерів, наших помічників у боротьбі за свободу та життя».