Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Народні депутати створили законопроект, в якому пропонують офіційно визнати білорусь державою-агресором.
Про законопроект, чому зараз вирішили його зареєструвати, чи передбачається розірвання з білоруссю дипломатичних відносин, чи можливе поновлення дипломатичних відносин у майбутньому, що дасть визнання білорусі країною-агресором на міжнародному рівні, в етері ГІТу розповіла народна депутатка України Галина Васильченко.
Чому саме зараз створено законопроект, Васильченко розповіла:
«Зараз викристалізувався механізм, який передбачений на довготермінову перспективу цією постановою, де пропонується не лише визнати білорусь країною-агресором, країною-терористом, але й притягнути її до відповідальності в майбутньому. Тобто передбачаються репарації для виплати Україні у зв'язку з тим, що білорусь дуже сприяє росії в цій війні, агресії і вона має понести відповідальність аналогічно, як і росія».
Про те, чи передбачається цим законопроектом розірвання дипломатичних стосунків із білоруссю, Галина зазначила:
«В цій постанові передбачається звернення до уряду, адже це прерогатива уряду і, зокрема, міністерства закордонних справ розривати дипломатичні відносини. Очевидно вони мають бути розірвані і це сигнал всьому цивілізованому світу, що білорусь допомагає росії, має нести відповідальність».
Наостанок депутатка розповіла, що дасть визнання білорусі країною-агресором на міжнародному рівні:
«Ми завжди просимо наших міжнародних партнерів, аби посилювали санкційний тиск, це насправді стосується не тільки білорусі, в першу чергу ми завжди говоримо про росію, яку вже визнали країною-спонсором тероризму, — зазначила вона та додала, — коли ми звертаємось з такими проханнями, то нам в першу чергу потрібно це зробити зі свого боку. Якщо країна визнана спонсором тероризму, тоді набагато легше посилювати санкційний тиск».
Попередній допис
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі